https://innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_0f09f81db84616c10de517d9b_o.jpg
Aprelin 25-də Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovanın başçılığı ilə Azərbaycan parlament nümayəndə heyəti Roma Papası Fransiskin dəfn mərasimində iştirak etmək üçün Vatikana səfərə gəlib.
Roma şəhərinin beynəlxalq hava limanında Milli Məclisin nümayəndə heyətini Azərbaycanın Müqəddəs Taxt-Tacdakı səfiri İlqar Muxtarov, ölkəmizin İtaliyadakı səfiri Rəşad Aslanov və Vatikan rəsmiləri qarşılayıblar.
Milli Məclisin sədri aprelin 26-da Santa Maria Maggiore bazilikasında keçiriləcək dəfn mərasimində ölkəmizi təmsil edəcək, Roma Papasının son mənzilə yola salınması tədbirlərinə qatılacaq.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_0f09f81db84616c10de517d9b_o.jpg
25-го апреля парламентская делегация Азербайджана во главе со спикером Милли Меджлиса Сагибой Гафаровой прибыла в Ватикан с целью участия в церемонии похорон Папы Римского Франциска.
В международном аэропорту города Рим делегацию Милли Меджлиса встречали посол Азербайджана при Святейшем Престоле Ильгар Мухтаров, посол нашей страны в Италии Рашад Асланов и официальные лица Ватикана.
Спикер Милли Меджлиса будет представлять нашу страну на церемонии похорон в базилике Санта Мария Маджоре 26-го апреля. Она также присоединится к прощанию с Папой Римским.