https://innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_bd36afd6a788521fae41fd2e3_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) nəzdində “Gənc istedadlar” liseyində “Narkomaniyaya YOX deyək!” adlı tədbir keçirilib.
Liseyin direktoru Fuad Babayev “ağ ölüm” adlandırılan narkomaniyanın bu günün gəncliyi üçün bəlaya çevrildiyini və zərərlərinin aradan qaldırılması üçün maarifləndirilmənin artırılmalı olduğunu bildirib. Narkomaniyanın cinayətkarlığa, zorakılığa yol açdığını, hazırda ciddi qlobal problemə çevrildiyini, narkotik vasitələrdən istifadə edən şəxslərin özlərini uğurlu gələcəkdən məhrum etdiklərini diqqətə çatdırıb.
Yasamal Rayon Polis İdarəsinin rəisi, polis polkovniki Mirnemət Mirbabayev mövzu haqqında geniş məruzə edib. Narkomanlığın dünyanı narahat edən qlobal problemlərdən olduğunu, cəmiyyətin mənəvi, əxlaqi dəyərlərinə, sosial-iqtisadi inkişafa böyük zərbə vurduğunu, insanların sağlamlığına ciddi təhlükə yaratdığını deyən polis rəisi hər bir Azərbaycan vətəndaşının cəmiyyəti, xüsusilə də gənc nəsli bu bəladan xilas etmək üçün addımlar atmalı olduğunu vurğulayıb. O, vətəndaşların operativ əlaqə saxlaması üçün "802” çağrı xidmətinin fəaliyyət göstərdiyini diqqətə çatdırıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_bd36afd6a788521fae41fd2e3_o.jpg
В лицее «Молодые таланты» при Бакинском государственном университете (БГУ) состоялось мероприятие «Скажем НЕТ наркомании!».
Директор лицея Фуад Бабаев заявил, что наркомания, известная как «белая смерть», стала бичом для современной молодежи и что необходимо повышать осведомленность людей, чтобы исключить ее вред. Он отметил, что наркомания, приводящая к преступности и насилию, в настоящее время стала серьезной глобальной проблемой, а люди, употребляющие наркотики, лишают себя успешного будущего.
Начальник Ясамальского районного управления полиции, полковник полиции Мирнемет Мирбабаев заявил, что наркомания является глобальной проблемой, которая беспокоит весь мир, что она оказывает огромное влияние на духовно-нравственные ценности общества, на социально-экономическое развитие, представляет серьезную угрозу здоровью людей. Начальник полиции подчеркнул, что каждый гражданин должен предпринять шаги для спасения общества, особенно молодого поколения, от этого бедствия.
Он отметил, что для обеспечения оперативной связи для граждан действует служба экстренной связи «802».