https://innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_098ca74ab7c9b989ea4b66682_o.jpg
Sərfəli təklifləri və regionlara diqqəti ilə seçilən “Nar” Gəncə şəhərində yerləşən Azərbaycan Texnologiya Universitetinin (ATU) tələbələri üçün təlimlər təşkil edib. Bu təşəbbüs tələbələrin peşəkar bacarıqlarını inkişaf etdirmək və onların iş bazarına hazırlığını artırmaq məqsədini daşıyır.
Təlimlərdə mobil rabitənin əsasları ilə bərabər əmək bazarında təcrübə qazanmaq, eləcə də, uğurlu karyera hədəflərinin seçilməsi istiqamətində faydalı biliklər təqdim edildi.
Bundan başqa, universitetin nəzdindəki Nar Laboratoriyasının avadanlıqlarının təqdimatı və işləmə prinsipləri ilə tanışlıq məqsədilə, universitetin müəllim heyətinə xüsusi təlim keçirildi. Bu təlim sayəsində tələbələr mobil rabitə şəbəkəsini təhsil aldıqları müddətdə öz müəllimlərindən öyrənə biləcək və təhsillərini təcrübəli kadr kimi başa vuracaqlar.
Təlimlər “Nar”ın Korporativ Sosial Məsuliyyət strategiyasının təhsil istiqaməti üzrə və Azərbaycan Texnologiya Universiteti ilə əməkdaşlıq çərçivəsində həyata keçirilir. “Nar”ın məqsədi universitetin tələbələrini əsl peşəkar kimi yetişdirərək Azərbaycanın əmək bazarı üçün mütəxəssis hazırlamaq və ölkənin mobil rabitə sahəsinin inkişafına töhfə verməkdir.
“Nar” hal-hazırda 2,2 milyon abunəçiyə yüksək keyfiyyətli rabitə xidmətləri göstərməkdədir. “Nar” son 6 ildə Müştəri Loyallığı İndeksinə görə ölkədə lider mobil operatordur. Mobil operator müştəriyönümlülük strategiyasına sadiq qalaraq sərfəli qiymət qarşılığında üstün xidmət təqdim edir.

https://innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_098ca74ab7c9b989ea4b66682_o.jpg
Known for its affordable offers and focus on the regions, Nar has organized training sessions for students of the Azerbaijan University of Technology (ATU) in Ganja. The initiative aims to strengthen students’ professional skills and better prepare them for the job market.
The sessions provided students with practical knowledge not only about the basics of mobile communication but also about gaining experience in the telecom sector and setting the right career goals.
Additionally, a special training was held for the university’s teaching staff to introduce the equipment and working principles of the Nar Laboratory located on campus. Thanks to this initiative, students will be able to explore mobile communication networks under the guidance of their professors and graduate with hands-on experience.
These seminars are held as part of Nar’s Corporate Social Responsibility strategy focused on education and implemented in collaboration with Azerbaijan Technological University. Nar aims to train the students as skilled professionals for the job market of Azerbaijan and contribute to the development of country’s mobile communications sector.
Nar currently provides high-quality communication services to 2.2 million subscribers. Nar is the leading mobile operator in the country according to the Net Promoter Score for the last 6 years. The mobile operator adheres to a customer-oriented strategy and provides best-in-class service at an affordable price.