https://innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_eee2e45135e9a2de2e008c88c_o.jpg
İnnovasiya və sürət lideri “Bakcell” ölkənin ilk rəqəmsal bankı “Birbank” ilə tərəfdaşlığını genişləndirərək rəqəmsal yeniliklər və müştəri məmnuniyyəti istiqamətində növbəti addımı atır. Bu təşəbbüs nəticəsində istifadəçilərə seçilmiş “Birbank” filiallarında “Bakcell” nömrələrinin təqdimatı və “Birbank” mobil tətbiqi vasitəsilə tam inteqrasiya olunmuş aktivləşdirmə təklif olunur. Tərəfdaşlığın əsas məqsədi innovasiya əsasında müştəriyönümlü və funksional xidmət modelinin formalaşdırılmasıdır.
Qeyd edək ki, “Bakcell” nömrələri “Birbank”ın “Gənclik Mall”, “Sahil”, “28 Mall”, “Binəqədi” və “Sumqayıt” filiallarında quraşdırılmış xüsusi stendlər vasitəsilə təqdim olunur. İstifadəçilər stend və ya SIM paketinin üzərindəki QR kodu “Birbank” tətbiqi ilə skan edərək nömrəni tam rəqəmsal və sürətli şəkildə aktivləşdirə, daha sonra “Bakcell”in “Birinci” tarif paketindən faydalana bilərlər. Bu tarifə qoşulan müştərilər, həmçinin “Trendyol”, “Umico”, “m10” və “Birbank” platformalarından istifadə zamanı xüsusi fürsət və əlavə imkanlar əldə edəcəklər. Yaxın gələcəkdə isə digər “Birbank” filiallarında da yeni “Bakcell” stendlərinin quraşdırılması planlaşdırılır.
Əlavə olaraq, nömrələr “Əhmədli” ərazisində, həmçinin “Koroğlu”, “20 Yanvar” və “Şah İsmayıl Xətai” metro stansiyalarının yaxınlığındakı “Bravo” hipermarketlərində yerləşən “Bakcell” stendlərindən də əldə edilə bilər.
Bu təşəbbüs “Bakcell”in müştəriyönümlü yanaşmasını əks etdirən və müştəri təcrübəsinin hər mərhələsində rəqəmsal yeniliyi təşviq edən növbəti uğurlu addımdır.
"Bakcell" Azərbaycanın ilk və ən böyük özəl telekommunikasiya şirkətidir. Hazırda "Bakcell" üç milyondan çox müştərini yüksəkkeyfiyyətli və sürətli telekommunikasiya xidmətləri ilə təmin edir. Şirkət süni intellektə əsaslanan innovasiyalar və həllər vasitəsilə Azərbaycanın davamlı inkişafına töhfə verir və Azərbaycan iqtisadiyyatının qeyri-neft sektorunun ən böyük investorlarından biridir.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_eee2e45135e9a2de2e008c88c_o.jpg
The innovation and speed leader Bakcell is expanding its partnership with Birbank, the country’s first digital bank, taking a new step toward digital innovation and enhanced customer satisfaction. Through this initiative, users can now obtain Bakcell numbers at selected Birbank branches and activate them seamlessly through the Birbank mobile app with full integration. The primary goal of the partnership is to establish a customer-centric and functional service model based on innovation.
It should be noted that Bakcell numbers are provided through special stands installed at Birbank’s branches in Ganjlik Mall, Sahil, 28 Mall, Binagadi, and Sumgayit. Users can scan the QR code on the stand or SIM package using the Birbank app to digitally and quickly activate their number. They can then subscribe to Bakcell’s “Birinci” tariff plan. Customers who join this plan will also benefit from special offers and additional features when using platforms such as Trendyol, Umico, m10, and Birbank. More Bakcell stands are planned to be installed in other Birbank branches in the near future.
Additionally, numbers can also be obtained in Bravo hypermarkets from Bakcell stands located in the Ahmadli area, as well as near the Koroglu, 20 Yanvar, and Shah Ismayil Khatai metro stations.
This initiative marks another successful step in Bakcell’s customer-centric approach, reflecting its commitment to promoting digital innovation at every stage of the customer experience.