https://innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_6cd89e98fa6190c6148b5b2d3_o.jpg
AccessBank 2025-ci ilin iyun ayından etibarən korporativ sosial məsuliyyət (KSM) strategiyası çərçivəsində bütün müştərilər üçün daha əlçatan və inklüziv mühit yaratmağa yönəlmiş yeni təşəbbüslərə start verir.
Qeyd edək ki, 15 may Qlobal Əlçatanlıq Günü (Global Accessibility Awareness Day -GAAD) kimi qeyd olunur. Bu günün əsas məqsədi — rəqəmsal əlçatanlıq və inklüzivlik barədə düşünmək, danışmaq və öyrənmək, eyni zamanda bir milyarddan çox fiziki məhdudiyyətli şəxsin rəqəmsal mühitə bərabər çıxış hüququnu gündəmə gətirməkdir.
Biz inanırıq ki, rahat və keyfiyyətli bank xidmətləri hər kəs üçün əlçatan olmalıdır. Bu səbəbdən iyun ayından etibarən AccessBank-ın bütün video materiallarına altyazılar əlavə olunacaq. Bu yenilik eşitmə qabiliyyəti məhdud olan müştərilərin də təqdim edilən məlumatları sərbəst şəkildə izləməsinə imkan yaradacaq.
Eyni zamanda bankın rəsmi internet saytında fiziki imkanları məhdud şəxslər üçün müyəssərlik menyu funksiyası istifadəyə verilmişdir. Bu imkan sayəsində istifadəçilər saytı fərdi ehtiyaclarına uyğun şəkildə tənzimləyərək daha rahat istifadə edə bilirlər.
AccessBank olaraq inanırıq ki, inklüzivlik sadəcə təşəbbüs deyil, bizim dəyərlərimizin və missiyamızın ayrılmaz bir hissəsidir. Qarşıdakı dövrlərdə də hər kəs üçün açıq və əlçatan maliyyə mühiti yaratmaq üçün səylərimizi davam etdirəcəyik.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_6cd89e98fa6190c6148b5b2d3_o.jpg
Starting from June 2025, AccessBank will launch new initiatives within its Corporate Social Responsibility (CSR) strategy aimed at creating a more accessible and inclusive environment for all customers.
It’s worth noting that May 15 is observed as Global Accessibility Awareness Day (GAAD). The main goal of this day is to think, talk, and learn about digital accessibility and inclusion, while also highlighting the right of over one billion people with disabilities to have equal access to the digital world.
We believe that convenient and high-quality banking services should be accessible to everyone. That’s why, starting in June, subtitles will be added to all AccessBank video content. This improvement will allow customers with hearing impairments to follow the shared information more independently.
At the same time, an accessibility menu feature has been implemented on the bank’s official website for individuals with physical disabilities. This feature allows users to customize the website according to their personal needs, making navigation easier and more comfortable.
At AccessBank, we believe that inclusion is not just an initiative — it is an integral part of our values and mission. In the coming periods, we will continue our efforts to create an open and accessible financial environment for everyone.