https://innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_4316e41adf512e5b374ef0d12_o.jpg
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovanın Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinə rəsmi səfəri davam edir. Səfər çərçivəsində mayın 6-da bu ölkənin Federal Milli Şurasında keçirilən görüşdən sonra tərəflər arasında Anlaşma Memorandumunun imzalanma mərasimi olub.
Azərbaycan Respublikası Milli Məclisi ilə Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri Federal Milli Şurası arasında Anlaşma Memorandumunu iki ölkənin spikerləri – Sahibə Qafarova və Saqr Qobaş imzalayıblar.
Qeyd olunub ki, bu sənəd tərəflər arasında birgə işi – koordinasiya və parlament təcrübəsi mübadiləsini daha da artırmağa imkan verəcək, əməkdaşlığın daha da genişlənməsinə xidmət edəcək.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_4316e41adf512e5b374ef0d12_o.jpg
Продолжается официальный визит спикера Милли Меджлиса Сагибы Гафаровой в Объединённые Арабские Эмираты. В русле визита, после проведённой 6-го мая встречи в Федеральном Национальном Совете между сторонами был подписан Меморандум о взаимопонимании.
Меморандум о взаимопонимании между Милли Меджлисом Азербайджанской Республики и Федеральным Национальным Советом Объединённых Арабских Эмиратов был подписан спикерами двух сторон – Сагибой Гафаровой и Сагром Гобашем.
Как было отмечено, документ позволит нарастить совместную работу сторон – координацию и обмен парламентским опытом, а также будет способствовать дальнейшему расширению сотрудничества.