https://innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_0c30d04b7597cc98ad5b87d88_o.jpg
“Nar”ın dəstəyi ilə Azərbaycanda ilk dəfə olaraq “B4B: Business for Business” adlı kitab nəşr olunub və bir sıra ali təhsil müəssisələrində tələbələrə təqdim edilib. Kitab müasir biznesin idarə olunmasına dair praktik yanaşmalar, strateji planlaşdırma və innovativ inkişaf yollarını əhatə edir. Müəlliflər Abbas Abbasov və Vladimir Klimov nüfuzlu Stokholm İqtisadiyyat Məktəbinin məzunlarıdır. Kitabda təqdim edilən ideyalar da məhz bu ali məktəbdə aparılmış tədqiqat və təcrübələrə əsaslanır.
Kitabın təqdimatları Bakı Ali Neft Məktəbi, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) və Bakı Mühəndislik Universitetində keçirilib. Görüşlərdə iqtisadiyyat və biznesin idarə edilməsi fakültələrinin 200-ə yaxın tələbə və müəllimi iştirak edib. Müəlliflər oxucularla birbaşa ünsiyyət quraraq nəşrin əsas ideyalarını və onların praktik tətbiq imkanlarını müzakirə ediblər.
“B4B” və ya “Business for Business” müasir idarəetmə konsepsiyası kimi şirkətin işgüzar tərəfdaşları ilə sıx əməkdaşlığa, innovasiyalar üzərində birgə fəaliyyətə və nəticədə daha davamlı və sürətli inkişafa əsaslanır. Bu yanaşma kitabda “Toyota”, “Procter & Gamble”, “Coca-Cola”, “IKEA” və digər dünyaca məşhur şirkətlərin nümunələri əsasında aydın və praktik şəkildə izah olunur. Nəşr sahibkarlar, menecerlər və biznesə yeni başlayanlar üçün dəyərli bir bələdçi rolunu oynayır.
“Nar”ın bu təşəbbüsə dəstəyi şirkətin maarifləndirmə və gənclərin inkişafına yönəlmiş sosial məsuliyyət strategiyasının davamıdır. Mobil operator gənclərin bilik və bacarıqlarının artırılmasına xidmət edən layihələrə daim önəm verir.

https://innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_0c30d04b7597cc98ad5b87d88_o.jpg
При поддержке мобильного оператора «Nar» в Азербайджане впервые была издана и представлена студентам ряда высших учебных заведений книга «B4B: Business for Business». Авторами издания являются Аббас Аббасов и Владимир Климов. Книга предлагает практические подходы к современному управлению бизнесом, охватывая стратегическое планирование и инновационные методы развития. Авторы являются выпускниками престижной Стокгольмской школы экономики, а изложенные в книге идеи основаны на исследованиях и опыте, полученном в рамках обучения в этом учебном заведении.
Презентация книги состаялась в Бакинской Высшей Школе Нефти, Азербайджанском Государственном Экономическом Университете (UNEC) и Бакинском Инженерном Университете. В мероприятиях приняли участие около 200 студентов и преподавателей факультетов экономики и управления бизнесом. Авторы книги лично общались с участниками, обсуждая ключевые идеи и возможности их практического применения.
Концепция «B4B» или «Бизнес для бизнеса» представляет собой современный подход к управлению, основанный на тесном сотрудничестве с деловыми партнерами, совместной работе над инновациями и стремлении к устойчивому и ускоренному росту. Все эти принципы ярко и наглядно иллюстрируются в книге с использованием примеров таких мировых компаний, как «Toyota», «Procter & Gamble», «Coca-Cola», «IKEA» и других. Издание является ценным руководством для предпринимателей, менеджеров и начинающих бизнес-профессионалов.
Поддержка данного проекта со стороны «Nar» является частью стратегии корпоративной социальной ответственности компании, направленной на просвещение и развитие молодежи. «Nar» последовательно поддерживает инициативы, способствующие укреплению знаний и навыков у молодых людей.