https://innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_0c30d04b7597cc98ad5b87d88_o.jpg
“Nar”ın dəstəyi ilə Azərbaycanda ilk dəfə olaraq “B4B: Business for Business” adlı kitab nəşr olunub və bir sıra ali təhsil müəssisələrində tələbələrə təqdim edilib. Kitab müasir biznesin idarə olunmasına dair praktik yanaşmalar, strateji planlaşdırma və innovativ inkişaf yollarını əhatə edir. Müəlliflər Abbas Abbasov və Vladimir Klimov nüfuzlu Stokholm İqtisadiyyat Məktəbinin məzunlarıdır. Kitabda təqdim edilən ideyalar da məhz bu ali məktəbdə aparılmış tədqiqat və təcrübələrə əsaslanır.
Kitabın təqdimatları Bakı Ali Neft Məktəbi, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) və Bakı Mühəndislik Universitetində keçirilib. Görüşlərdə iqtisadiyyat və biznesin idarə edilməsi fakültələrinin 200-ə yaxın tələbə və müəllimi iştirak edib. Müəlliflər oxucularla birbaşa ünsiyyət quraraq nəşrin əsas ideyalarını və onların praktik tətbiq imkanlarını müzakirə ediblər.
“B4B” və ya “Business for Business” müasir idarəetmə konsepsiyası kimi şirkətin işgüzar tərəfdaşları ilə sıx əməkdaşlığa, innovasiyalar üzərində birgə fəaliyyətə və nəticədə daha davamlı və sürətli inkişafa əsaslanır. Bu yanaşma kitabda “Toyota”, “Procter & Gamble”, “Coca-Cola”, “IKEA” və digər dünyaca məşhur şirkətlərin nümunələri əsasında aydın və praktik şəkildə izah olunur. Nəşr sahibkarlar, menecerlər və biznesə yeni başlayanlar üçün dəyərli bir bələdçi rolunu oynayır.
“Nar”ın bu təşəbbüsə dəstəyi şirkətin maarifləndirmə və gənclərin inkişafına yönəlmiş sosial məsuliyyət strategiyasının davamıdır. Mobil operator gənclərin bilik və bacarıqlarının artırılmasına xidmət edən layihələrə daim önəm verir.

https://innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_0c30d04b7597cc98ad5b87d88_o.jpg
With the support of Nar, the “B4B: Business for Business” book has been published in Azerbaijan for the first time and presented to students at several higher education institutions. Authored by Abbas Abbasov and Vladimir Klimov, the book offers practical approaches to modern business management, covering strategic planning and innovative development models. The authors are graduates of the prestigious Stockholm School of Economics, and the ideas in the book are based on research and experience gained at the institution.
The presentation of the book was held at the Baku Higher Oil School, Azerbaijan State University of Economics (UNEC), and Baku Engineering University. Around 200 students and faculty members from economics and business management faculties participated in the events, where the authors engaged directly with readers to discuss the key concepts and practical applications outlined in the book.
“B4B” or “Business for Business” is a modern management concept that emphasizes close cooperation with business partners, co-innovation, and ultimately achieving sustainable and accelerated growth. These principles are illustrated clearly and practically in the book through real-world examples from global companies such as Toyota, Procter & Gamble, Coca-Cola, IKEA, and others. The publication serves as a valuable resource for entrepreneurs, managers, and aspiring business professionals.
Nar’s support for this initiative aligns with the company’s social responsibility strategy focused on education and youth development. The mobile operator continues to invest in projects that help young people build knowledge and skills for the future.