https://innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_caab7da02484e8864a4417f6d_o.jpg
Yelo Bank bu il də regionun qadın liderliyinə həsr olunmuş ən böyük tədbiri — "SHE Congress 2025"in əsas tərəfdaşı oldu. Konqres bu dəfə “Beyond Now – Creating What Lives On” (Bu Gündən Kənar – Gələcəyə Qalanı Yaratmaq) mövzusu ilə qadınların şəxsi və peşəkar inkişafı üçün aktual mövzular ətrafında müzakirələrə ev sahibliyi etdi.
Fərqli sahələrdə uğurları ilə seçilən 500-dən çox yerli və xarici iştirakçının qatıldığı tədbirdə, qadın liderlərin qarşılaşdıqları çağırışlar, innovativ yanaşmalar və inklüzivliyin biznesə verdiyi töhfələr əsas diqqət mərkəzində oldu.
Yelo Bank-ı tədbirdə İdarə Heyəti sədr müavini Günay Cəlilova təmsil edib. O, öz açılış nitqində biznesdə qadın liderliyinin gücləndirilməsi, uğur üçün davamlı inkişafın vacibliyindən söz açıb. Günay xanım qeyd edib ki, biznesdə və karyerada ən vacib prinsiplərdən biri tək uğurla kifayətlənməmək, davamlı inkişaf və yeniliklərə açıq olmaqdır. Bundan başqa bilik və təcrübələrimizlə başqalarına mentorluq edərək, dəstək zənciri yarada bilərik ki, bu özü də davamlı inkişafın təzahürüdür.
Tədbir ilhamverici çıxışlar, uğur hekayələri və səmərəli şəbəkələşmə imkanları ilə yadda qalıb. Eyni zamanda Yelo Bank tərəfindən təşkil olunan püşkatma çərçivəsində bəzi iştirakçılar qabaqcıl bank məhsullarını hədiyyə qazanıb.
Yelo Bank Korporativ Sosial Məsuliyyət strategiyasının əsas sütunlarından biri kimi bərabərlik, müxtəliflik və inklüzivliyi dəstəkləyir. Bank inanır ki, qadınların gücləndirilməsi daha dayanıqlı cəmiyyət və daha güclü iqtisadiyyatın formalaşmasına aparan vacib addımdır. Bu səbəbdən Yelo Bank gələcəkdə də qadın liderliyini təşviq edən təşəbbüslərin yanında olacaq.
Yelo Bank kredit şərtləri ilə maraqlanırsınız? O zaman 981 nömrəsinə zəng edin və ya Facebook, Instagram, Whatsapp və yelo.az hesablarımızı ziyarət edin.

https://innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_caab7da02484e8864a4417f6d_o.jpg
Yelo Bank proudly served as the main partner of this year’s “SHE Congress 2025,” the region’s largest event dedicated to women’s leadership. The Congress featured discussions on key topics related to women’s personal and professional development under the theme “Beyond Now – Creating What Lives On.”
The event brought together over 500 distinguished local and international participants from various fields, focusing on the challenges faced by women leaders, innovative approaches, and the role of inclusion in business.
Yelo Bank was represented by Gunay Jalilova, Deputy CEO. In her opening remarks, she emphasized the importance of strengthening women’s leadership in business and sustainable development as essential factors for success. Ms. Jalilova highlighted that a key principle in business and career growth is not to rest on past achievements but to remain open to continuous learning and innovation. Moreover, by mentoring others and sharing our knowledge and experience, we can build a supportive network—a true reflection of sustainable development.
The Congress was marked by inspiring speeches, success stories, and valuable networking opportunities. Additionally, several participants received advanced banking products as prizes during a raffle organized by Yelo Bank.
Yelo Bank champions equality, diversity, and inclusion as core pillars of its Corporate Social Responsibility strategy. The Bank believes that empowering women is a crucial step towards building a more sustainable society and a stronger economy. Accordingly, Yelo Bank remains committed to supporting initiatives that foster women’s leadership well into the future.