https://innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_701bd0e9c61286938551eb8b2_o.jpg
"BDU TETYM" komandası "FICS 2025" startap müsabiqəsində III yerə layiq görülərək, bu ilin avqust ayında Pakistan İslam Respublikasında keçiriləcək böyük finala vəsiqə qazanıb.
Qeyd edək ki, mayın 27-də Azərbaycan Texniki Universiteti və Pakistanın Milli Elm və Texnologiya Universitetinin birgə təşkilatçılığı ilə “İnnovativ və yaradıcı həllərin tapılması” adlı beynəlxalq startap müsabiqəsinin ilkin mərhələsi keçirilib. Beynəxalq müsabiqədə ölkəmizin 21 ali təhsil müəssisəsindən 60 komanda, Qazaxıstanın 1 universitetindən isə 2 komanda iştirak edib.
FICS (Finding Innovative & Creative Solutions) Pakistan İslam Respublikasında 2013-cü ildən etibarən hər il keçirilən ən böyük startap müsabiqəsidir.

Студенты БГУ стали победителями конкурса «FICS 2025»
Студенты БГУ стали победителями конкурса «FICS 2025» Студенты БГУ стали победителями конкурса «FICS 2025»
Команда «BDU TETYM» Бакинского государственного университета (БГУ) заняла третье место в конкурсе стартапов «FICS 2025» и вышла в гранд-финал, который пройдет в Исламской Республике Пакистан в августе этого года.
Отметим, что 27 мая состоялся первый этап международного конкурса стартапов «Поиск инновационных и креативных решений», который совместно провели Азербайджанский технический университет и Национальный университет науки и технологий Пакистана. В конкурсе приняли участие 60 команд из 21 высшего учебного заведения нашей страны и 2 команды одного университета Казахстана.
FICS (Finding Innovative & Creative Solutions) — крупнейший конкурс стартапов, который ежегодно проводится в Исламской Республике Пакистан с 2013 года.