https://innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_4fe9b61dec5f9774ab319227f_o.jpg
28 May – Respublika Gününə həsr olunmuş “Müstəqilliyimiz əbədidir!” adlı ədəbi-bədii tədbir Bakı Ali Neft Məktəbinin Ağ Şəhər kampusunda yüksək əhval-ruhiyyə və vətənpərvərlik ruhunda keçirildi.
Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qaımov,Koç Universitetinin rektoru Prof. Dr. Metin Sitti və BANM-ın müəllim heyəti tədbirdə iştirak edib.
Tədbir şəhidlərin xatirəsinin bir dəqiqəlik sükutla yad olunması ilə başlayıb. Zəngin bədii proqramda vətən sevgisini tərənnüm edən şeirlər, monoloqlar və musiqi nömrələri səsləndirilib. Azərbaycan və dünya ədəbiyyatından nümunələrlə zənginləşdirilən tədbir iştirakçılar tərəfindən böyük maraqla qarşılanıb.

https://innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_4fe9b61dec5f9774ab319227f_o.jpg
An event dedicated to May 28 – Republic Day, titled “Our Independence is Eternal!”, was held at the White City campus of Baku Higher Oil School (BHOS) in a joyful and patriotic atmosphere.
The event was attended by the Rector of BHOS, Elmar Gasimov, the Rector of Koç University, Prof. Dr. Metin Sitti, and the academic staff of BHOS.
The event began with a moment of silence in memory of the martyrs. The rich literary and artistic program featured patriotic poems, monologues, and musical performances. The event, enriched with examples from Azerbaijani and world literature, was met with great interest by the participants.