https://innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_e1ae889427c07014e9807d532_o.jpg
“AzerGold” QSC-nin təşkilatçılığı, Daşkəsən Rayon İcra Hakimiyyətinin dəstəyi ilə Daşkəsən şəhərində 1 İyun – Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü münasibətilə səyyar kukla tamaşası təşkil olunub.
Daşkəsən Mədəniyyət Mərkəzində baş tutan kukla tamaşasını Gəncə Dövlət Kukla Teatrının peşəkar yaradıcı heyəti təqdim edib. Müəllifi dramaturq Əhməd Oruc, quruluşçu rejissoru Şamil Məmmədli olan tamaşa “Zınqırovlu pişik” əsəri əsasında səhnələşdirilib.
Kukla tamaşasında uşaqlar həm əylənib, həm də dostluq, xeyirxahlıq və dürüstlük kimi vacib dəyərlərin həyatda qarşıya çıxan çətinliklərin öhdəsindən gəlməkdə nə qədər önəmli olduğunu aşılayan səhnələrlə tanış olublar. Səhnə dekorasiyası və personajların interaktiv təqdimatı uşaqlar tərəfindən böyük maraqla qarşılanıb.
Tamaşanı 300 nəfərə yaxın azyaşlı, o cümlədən “AzerGold” QSC və törəmə cəmiyyətləri – “Daşkəsən Dəmir Filiz” MMC, “AzerBlast” MMC-də çalışan əməkdaşların övladları izləyiblər. Sonda tamaşa personajları azyaşlılara Cəmiyyətin adından hədiyyə qutularını təqdim ediblər.
Tədbirin məqsədi uşaqların mədəni istirahətinə töhfə vermək, onların bayramını daha yadda qalan və əyləncəli etməkdir. “AzerGold” QSC-nin bu təşəbbüsü, şirkətin korporativ sosial məsuliyyət çərçivəsində icra etdiyi uşaqların fərdi inkişafına yönəlmiş maarifləndirmə layihələrinin bir hissəsidir.

https://innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_e1ae889427c07014e9807d532_o.jpg
По инициативе ЗАО «AzerGold» и при поддержке Исполнительной власти Дашкесанского района в городе Дашкесан была организована выездная кукольная постановка, приуроченная ко Дню защиты детей 1 июня.
Кукольный спектакль, который состоялся в Дашкесанском культурном центре, был представлен профессиональным творческим коллективом Гянджинского государственного кукольного театра. Спектакль, автором которого является драматург Ахмед Орудж, а режиссером-постановщиком-Шамиль Мамедли, поставлен на основе произведения “Кот с колокольчиком”.
На кукольном спектакле дети не только весело провели время, но и познакомились со сценами, которые показывают, насколько важны такие ценности, как дружба, доброта и честность, в преодолении жизненных трудностей. Сценические декорации и интерактивное представление персонажей вызвали у детей большой интерес.
Представление посмотрели около 300 несовершеннолетних, в том числе дети сотрудников ЗАО «AzerGold» и его дочерних компаний – ООО «Daşkəsən Dəmir Filiz» и ООО «AzerBlast». В конце герои спектакля вручили несовершеннолетним подарочные коробки от имени общества.
Цель мероприятия — способствовать культурному отдыху детей, сделать их праздник более запоминающимся и интересным. Данная инициатива ЗАО «AzerGold» является частью образовательных проектов, направленных на личностное развитие детей, реализуемых компанией в рамках корпоративной социальной ответственности.