Nyu-Yorkda Ermənistanın təxribatlarına dair məlumatlandırma aksiyası təşkil edilib
Nyu-Yorkda Ermənistanın təxribatlarına dair məlumatlandırma aksiyası təşkil edilib Nyu-Yorkda Ermənistanın təxribatlarına dair məlumatlandırma aksiyası təşkil edilib
ABŞ-ın Nyu-York şəhərində Ermənistanın hərbi təxribatları və təcavüzkar siyasəti ilə bağlı məlumatlandırma aksiyası keçirilib.
Aksiya zamanı meqapolisin tarixi mərkəzi sayılan Manhetten rayonunda Azərbaycan həqiqətlərinin əks olunduğu LED ekranlı avtomobil hərəkət edib. Ekranda “Azərbaycan sülh istəyir, Ermənistan müharibə istəyir!”, “Ermənistan faktları təhrif edir, dünya ictimaiyyətini aldadır!”, “Ermənistan minaları = müharibə cinayətləri!”, “Ermənistan Azərbaycanın Ermənistandakı mədəni irsini məhv edib!”, “Ermənistanın minaları mülki vətəndaşları öldürür” şüarları və bu mövzuları əhatə edən təsvirlər nümayiş etdirilib.
Şəhər ictimaiyyətinin diqqətini Ermənistanın hərbi təxribatlarına cəlb etmək məqsədilə keçirilən məlumatlandırma aksiyası Amerika Azərbaycanlıları Koordinasiya Şurasının üzv təşkilatları olan Nyu Yorkun Azərbaycan-Amerika Qadınlar Assosiasiyası və Nyu-York–Azərbaycan Mədəniyyət Mərkəzi tərəfindən təşkil edilib.

В американском городе Нью-Йорк состоялась информационная акция, связанная с военными провокациями и агрессивной политикой Армении.
В ходе акции по Манхэттенскому району, считающемуся историческим центром мегаполиса, передвигался автомобиль с LED-экраном, на котором отображались азербайджанские реалии.
На экране демонстрировались лозунги “Aзербайджан желает мира, Армения хочет войны!”, “Армения искажает факты, обманывает мировую общественность!”, “Армянские мины – военные преступления!”, “Армения уничтожила культурное наследие Азербайджана в Армении!”, “Армянские мины убивают гражданское население” и изображения, охватывающие данные темы.
Информационная акция, цель которой заключалась в привлечении внимания городской общественности к военным провокациям Армении, была организована Американо-азербайджанской ассоциацией женщин и Культурным центром Нью-Йорк-Азербайджан, являющимися организациями-членами Координационного совета азербайджанцев Америки.