https://innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_b873cb3aa2b159fdf39941a95_o.jpg
Qurban bayramı ilə əlaqədar artan sərnişin tələbatını nəzərə alaraq, Azərbaycanın milli aviadaşıyıcısı AZAL Bakı–Naxçıvan–Bakı marşrutu üzrə əlavə reyslər təyin edib.
7–15 iyun tarixləri arasında bu istiqamətdə ümumilikdə 121 reys həyata keçiriləcək. Reyslərin ən çox həyata keçiriləcəyi gün 9 iyun tarixidir — həmin gün 20 reysin icrası nəzərdə tutulur. Bu tarixdə pik sərnişin axını gözlənilir, çünki bayram günlərindən sonra vətəndaşların Bakıya geri dönüşü məhz həmin günə təsadüf edir.
Digər tarixlər üzrə reyslərin sayı belədir: 7 iyun tarixində 15 reys, 8 iyunda 14 reys, 10 iyunda 13 reys, 11 iyunda 14 reys, 12 və 13 iyun tarixlərində hər birində 12 reys, 14 iyunda 10 reys və 15 iyun tarixində 11 reys yerinə yetiriləcək.
Bu göstərici adi günlərdə Naxçıvan istiqamətdə orta hesabla yerinə yetirilən 8–9 reyslə müqayisədə əhəmiyyətli dərəcədə çoxdur.
Əlavə reyslər Qurban bayramı günlərində sərnişinlərin yaxınlarını ziyarət edə bilmələri üçün təşkil olunub. AZAL bu məqsədlə bütün zəruri tədbirləri həyata keçirir.
Aviabiletləri aviaşirkətin www.azal.az rəsmi saytından, mobil tətbiqindən və ya AZAL-ın kassalarından əldə etmək mümkündür.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_b873cb3aa2b159fdf39941a95_o.jpg
С учетом возросшего пассажиропотока в период праздника Гурбан байрамы, Национальный авиаперевозчик Азербайджана AZAL назначил дополнительные рейсы по маршруту Баку–Нахчыван–Баку.
С 7 по 15 июня на этом направлении будет выполнено 121 рейс. Наибольшая нагрузка ожидается 9 июня, когда запланировано 20 рейсов. Это связано с возвращением граждан в Баку после праздничных выходных.
В остальные дни количество рейсов распределено следующим образом: 15 рейсов — 7 июня, 14 — 8 и 11 июня, 13 — 10 июня, по 12 рейсов — 12 и 13 июня, 10 — 14 июня и 11 рейсов — 15 июня.
Для сравнения, в обычные дни по маршруту Баку–Нахчыван выполняется в среднем 8–9 рейсов в сутки, что делает текущее увеличение особенно значительным.
Дополнительные рейсы организованы для того, чтобы пассажиры смогли навестить родных и близких в дни Гурбан байрамы. AZAL предпринимает все необходимые меры для стабильной и комфортной организации перевозок в этот период.
Приобрести авиабилеты можно на официальном сайте авиакомпании www.azal.az, через мобильное приложение, а также в кассах AZAL.