https://innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_302b339d270af49f268108ef6_o.jpg
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi, Elm və Təhsil Nazirliyi, Təhsilin İnkişafı Fondunun birgə əməkdaşlığı ilə iyunun 23-də “Gənc qızların təhsilinə dəstək” layihəsi iştirakçılarının Məzun Günü təşkil edilib.
Məzun Günü 2021-ci ildə ali təhsil müəssisələrinə yüksək balla daxil olmuş “Hənifə Məlikova-Zərdabi adına qızların təhsilinə dəstək” təqaüd proqramı və “Sən tək deyilsən” layihəsi çərçivəsində “Gələcəyə əmin addımlarla” şəhid xanımlarının təhsilinə dəstək proqramı iştirakçılarının məzun olması, eləcə də onların əzmkarlığını, nailiyyətləri qeyd etmək məqsədilə keçirilib.
Tədbirdə Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva, Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradova, elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev, Təhsilin İnkişafı Fondunun İdarə Heyətinin sədri Elnur Nəsibov, deputatlar və ictimaiyyət nümayəndələri, o cümlədən tələbələr iştirak ediblər.
BDU-nun 10 tələbəsi – Bahar Ağayeva, Milana Rüstəm, Gülyanaq Sarıyeva, Aydan Xammədli, Aysu Əhmədli, Həqiqə Cəfərova, Gözəl Cabbarova, Günel Yaqubova, Nargül İbrahimli, Zeynəb Bədəlova da “Gənc qızların təhsilinə dəstək” layihəsindən məzun olanlar arasındadır.

10 BSU Students Graduate from the “Support Young Girls’ Education” Project 10 BSU Students Graduate from the “Support Young Girls’ Education” Project
The State Committee for Family, Women and Children Affairs, the Ministry of Science and Education, and the Education Development Fund jointly organized a Graduation Day ceremony for participants of the project “Support Young Girls’ Education”.
The event celebrated the accomplishments of students who were part of the “Hanifa Malikova-Zardabi Scholarship Program to Support Girls’ Education” scholarship program and the “You Are Not Alone” initiative. These young women, who were admitted to higher education institutions with high entrance scores in 2021, were honored for their dedication, perseverance, and academic achievements.
Among the graduates were 10 students from Baku State University (BSU), who successfully completed the program.