https://innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_302b339d270af49f268108ef6_o.jpg
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi, Elm və Təhsil Nazirliyi, Təhsilin İnkişafı Fondunun birgə əməkdaşlığı ilə iyunun 23-də “Gənc qızların təhsilinə dəstək” layihəsi iştirakçılarının Məzun Günü təşkil edilib.
Məzun Günü 2021-ci ildə ali təhsil müəssisələrinə yüksək balla daxil olmuş “Hənifə Məlikova-Zərdabi adına qızların təhsilinə dəstək” təqaüd proqramı və “Sən tək deyilsən” layihəsi çərçivəsində “Gələcəyə əmin addımlarla” şəhid xanımlarının təhsilinə dəstək proqramı iştirakçılarının məzun olması, eləcə də onların əzmkarlığını, nailiyyətləri qeyd etmək məqsədilə keçirilib.
Tədbirdə Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva, Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradova, elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev, Təhsilin İnkişafı Fondunun İdarə Heyətinin sədri Elnur Nəsibov, deputatlar və ictimaiyyət nümayəndələri, o cümlədən tələbələr iştirak ediblər.
BDU-nun 10 tələbəsi – Bahar Ağayeva, Milana Rüstəm, Gülyanaq Sarıyeva, Aydan Xammədli, Aysu Əhmədli, Həqiqə Cəfərova, Gözəl Cabbarova, Günel Yaqubova, Nargül İbrahimli, Zeynəb Bədəlova da “Gənc qızların təhsilinə dəstək” layihəsindən məzun olanlar arasındadır.

https://innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_302b339d270af49f268108ef6_o.jpg
Государственный комитет по проблемам семьи, женщин и детей, Министерство науки и образования и Фонд развития образования совместно организовали День выпускника для участников проекта «Поддержка образованию молодых девушек».
День выпускника был проведен c целью празднования выпуска участников стипендиальной программы «Поддержка образованию молодых девушек имени Ханифы Меликовой-Зардаби» и проекта «Ты не один», которые поступили в высшие учебные заведения, набрав высокие баллы в 2021 году, а также их целеустремленности и достижений.
В мероприятии приняли участие вице-президент Фонда Гейдара Алиева Лейла Алиева, председатель Государственного комитета по проблемам семьи, женщин и детей Бахар Мурадова, министр науки и образования Эмин Амруллаев, председатель правления Фонда развития образования Эльнур Насибов, депутаты и представители общественности, в том числе студенты.
В число выпускников проекта «Поддержка образованию молодых девушек» также вошли 10 студенток БГУ – Бахар Агаева, Милана Рустам, Гюльянаг Сарыева, Айдан Хамедли, Айсу Ахмедли, Хагига Джафарова, Гюзель Джаббарова, Гюнель Ягубова, Наргюль Ибрагимли, Зейнаб Беделова.