https://innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_d5b500ec77b22ffede03fb647_o.jpg
Sentyabrın 27-də saat 12:00-da Səhiyyə Nazirliyinin rəhbərliyi və kollegiya üzvləri Vətən müharibəsi şəhidlərinin əziz xatirəsini bir dəqiqəlik sükutla yad ediblər.
Tədbirdə çıxış edən səhiyyə naziri Teymur Musayev bildirdi ki, Azərbaycanın qəhrəman övladları Müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi altında 44 gün ərzində tariximizin ən şərəfli səhifələrindən birini yazdılar. T.Musayev 30 illik həsrətə şəhidlərimizin qanı, eyni zamanda əsgər və zabitlərimizin döyüşlərdə göstərdiyi böyük fədakarlığı hesabına son qoyulduğunu vurğuladı.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-09/_innews_d5b500ec77b22ffede03fb647_o.jpg
27 сентября в 12:00 руководство и члены коллегии Министерства здравоохранения минутой молчания почтили светлую память шехидов Отечественной войны, отдавших свои жизни за территориальную целостность Азербайджана.
Выступивший на мероприятии министр здравоохранения Теймур Мусаев отметил, что героические сыны Азербайджана под руководством главы государства, Верховного главнокомандующего Ильхама Алиева за 44 дня вписали в историю нашей страны одну из самых славных страниц. Т. Мусаев подчеркнул, что ценой жизни и крови наших шехидов, благодаря самоотверженности героических солдат и офицеров закончилась 30-летняя разлука с родиной, тоска по Карабаху.