https://innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_d9932a767069e5c06c298edf8_o.jpg
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovanın başçılığı ilə parlament nümayəndə heyəti Birinci Özbəkistan-Azərbaycan Parlamentlərarası Forumda iştirak etmək üçün iyunun 30-da Özbəkistan Respublikasına işgüzar səfərə gəlib.
Ürgənc şəhərinin beynəlxalq hava limanında spiker Sahibə Qafarovanı Özbəkistan Respublikası Ali Məclisi Senatının sədri Tənzilə Narbayeva və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.
Səfər çərçivəsində Milli Məclisin spikeri Sahibə Qafarova Özbəkistanın Xivə şəhərində keçiriləcək Birinci Özbəkistan-Azərbaycan Parlamentlərarası Forumunda iştirak edəcək.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-06/_innews_d9932a767069e5c06c298edf8_o.jpg
Руководимая спикером Милли Меджлиса Сагибой Гафаровой парламентская делегация 30-го июня прибыла в Республику Узбекистан с рабочим визитом для участия в Первом Узбекско-Азербайджанском Межпарламентском Форуме.
В международном аэропорту города Ургенч спикера Сагибу Гафарову встречали спикер Сената Олий Маджлиса Республики Узбекистан Танзила Нарбаева и иные официальные лица.
В ходе визита спикер Милли Меджлиса Сагиба Гафарова примет участие в предстоящем в городе Хива Узбекистана Первом Узбекско-Азербайджанском Межпарламентском Форуме.