https://innews.az/uploads/news/2025-07/_innews_97244ccde5084998be0a32c46_o.jpg
Kapital Bank-ın məhsul yönümlü düşüncə tərzini gücləndirmək və gənc istedadları bu sahəyə cəlb etmək məqsədilə həyata keçirdiyi “PO Growth” inkişaf proqramı uğurla başa çatıb. Proqram iştirakçıları məhsulun ideyanın yaranmasından — ilkin tədqiqat və ehtiyacların müəyyənləşdirilməsi mərhələsindən başlayaraq istifadəyə verilməsi və sonrakı post-analiz mərhələsinə qədər olan bütün inkişaf dövrünü əhatəli şəkildə öyrənmək imkanı əldə ediblər.
Proqrama 493 nəfər müraciət edib və onlardan yalnız 33 nəfər seçim mərhələlərini uğurla keçərək layihədə iştirak hüququ qazanıb. Dörd ay davam edən proqramda iştirakçılar 5 modul üzrə intensiv təlimlərə cəlb olunublar. Təlimlər yalnız nəzəri deyil, həm də praktiki nümunələr, testlər və interaktiv vörkşoplar vasitəsilə iştirakçıların biliklərinin möhkəmləndirilməsi də təmin olunub.
Proqramın fərqləndirici cəhətlərindən biri də ondan ibarət olub ki, iştirakçılar yalnız biznes sahəsində deyil, texniki aspektlər üzrə də məlumatlandırılıblar. Onlara məhsulun inkişafında sistemli yanaşma və müştəri ehtiyaclarının düzgün təhlili ilə bağlı praktiki biliklər qazandırılıb. Eyni zamanda liderlik, komanda işi və effektiv ünsiyyət kimi yumşaq bacarıqlar da proqram çərçivəsində inkişaf etdirilib.
Təlimlər Kapital Bank-ın müxtəlif sahələrindən olan təcrübəli rəhbər heyət üzvləri, məhsul sahibləri və çevik idarəetmə üzrə ixtisaslaşmış peşəkarlar tərəfindən keçirilib. Bu isə iştirakçılara real təcrübədən öyrənmək və bütün suallarına əhatəli cavab almaq fürsəti yaradıb.
Qeyd edək ki, Kapital Bank ölkəmizdə çevik idarəetmə metodologiyasını (“Agile”) tətbiq edən ilk maliyyə qurumlarından biridir. 2018-ci ildən etibarən bu yanaşmanı daxili proseslərinə inteqrasiya edən bank, bu gün məhsul komandalarının fəaliyyətini daha operativ və müştəriyönümlü şəkildə təşkil edir. Çevik idarəetmə komandalararası əməkdaşlığı gücləndirir, qərarların sürətli qəbuluna və innovativ həllərin daha tez tətbiqinə imkan yaradır.

https://innews.az/uploads/news/2025-07/_innews_97244ccde5084998be0a32c46_o.jpg
Kapital Bank успешно завершил реализацию программы развития «PO Growth», направленной на укрепление продуктового мышления и привлечение молодых талантов в эту сферу. Участники программы получили возможность комплексно изучить весь жизненный цикл продукта – от зарождения идеи, проведения первичных исследований и выявления потребностей до запуска и этапа постанализа.
На участие в программе было подано 493 заявки, однако лишь 33 кандидата успешно прошли отборочные этапы и получили право присоединиться к обучению. В течение четырёх месяцев участники прошли интенсивные тренинги по 5 модулям. Обучение включало не только теоретическую часть, но и практические примеры, тесты, а также интерактивные воркшопы, что способствовало закреплению полученных знаний.
Одной из отличительных особенностей программы стало то, что участники получили знания не только в бизнес-сфере, но и по техническим аспектам. Они освоили практические навыки системного подхода к развитию продукта и правильного анализа потребностей клиентов. Кроме того, в рамках программы развивались так называемые «гибкие навыки», лидерство, командная работа и эффективная коммуникация.
Занятия проводили опытные руководители, владельцы продуктов и специалисты из различных подразделений Kapital Bank. Это предоставило участникам возможность учиться на реальных кейсах и получать исчерпывающие ответы на все интересующие вопросы.
Отметим, что Kapital Bank является одним из первых финансовых учреждений в стране, внедривших методологию гибкого управления (Agile). С 2018 года Банк интегрировал этот подход во внутренние процессы и сегодня организует деятельность команд более оперативно и клиентоориентированно. Agile-методология способствует укреплению межкомандного сотрудничества, ускоряет принятие решений и позволяет быстрее внедрять инновационные решения.