SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) Kompüter mühəndisliyi ixtisasının 9 tələbəsi Türkiyədə nüfuzlu elmi-tədqiqat qurumu olan TÜBİTAK-da istehsalat təcrübəsi keçəcək.s
Təcrübə proqramı Türkiyə Respublikası Sənaye və Texnologiya Nazirliyinin Elm və Texnoloji Tədqiqatlar Şurasının (TÜBİTAK) İnformatika və İnformasiya Təhlükəsizliyi üzrə Tədqiqatlar Mərkəzi (BİLGEM) ilə BANM arasında imzalanmış əməkdaşlıq müqaviləsinə əsasən həyata keçirilir.
Proqram çərçivəsində tələbələrin bütün xərcləri qarşılanacaq. Məqsəd tələbələrin İT, kibertəhlükəsizlik və proqram təminatı sahəsində bilik və bacarıqlarını artırmaq və beynəlxalq təcrübə qazandırmaqdır.

Nine students of the Computer Engineering Department of Baku Higher Oil School (BHOS) of SOCAR will undergo an internship at TÜBİTAK, a prestigious research organization in Turkey.
The internship program is being implemented within the framework of the cooperation agreement signed between the Informatics and Information Security Research Center (BILGEM) of the Scientific and Technological Research Council (TÜBİTAK) of the Ministry of Industry and Technology of the Republic of Turkey and BHOS.
All student expenses will be covered under the program.
The aim is to expand students' knowledge and skills in IT, cybersecurity and software development, and to help them gain international experience in these areas.