https://innews.az/uploads/news/2025-07/_innews_85a696ba748da5a9272f76da8_o.jpg
2024-2025-ci tədris ilini əhatə edən və “PAŞA Holdinq” tərəfindən artıq üçüncü dəfə təşkil olunan “Əlaçı” proqramının bağlanış tədbiri keçirilib.
“Əlaçı” proqramı 3-cü və 4-cü kurs bakalavr tələbələrini əhatə edən və tələbələrin aylıq təqaüdlə təltif edilməsini nəzərdə tutan bir illik təqaüd proqramıdır. 2024-2025-ci tədris ili üzrə həyata keçirilən “Əlaçı” proqramı çərçivəsində tələbələr üçün onların peşəkar və fərdi inkişafına yönəlmiş tədbir və təlimlər təşkil olunub. Bu il proqrama müraciət edən tələbələrin ümumi sayı 2415-dən çox, proqrama seçilən tələbələrin sayı isə 110 nəfər təşkil edib.
Layihə müddətində 3 aylıq şəxsi inkişaf marafonu, təlimlər, fərdi mentor dəstəyi, karyera simulyasiyası, şəbəkələşmə görüşləri və “PAŞA Holdinq”, eləcə də “PAŞA Sığorta” şirkətlərindən olan mütəxəssislərlə görüşlər də təşkil olunub. Bu tədbirlər tələbələrin həm yumşaq bacarıqlarının inkişafı, həm də karyera inkişafını əhatə edib.
Bundan əlavə, cari proqram müddətində “Əlaçı”lar üçün “Sığortaçı məktəbi” də təşkil edilib ki, bu məktəbə 20 tələbə seçilərək sığorta ilə bağlı təlimlərdə iştirak ediblər.
Bağlanış tədbiri zamanı rəsmi çıxışlar, təqdimatlar və sertifikatların təqdim olunması həyata keçirilib.
Qeyd edək ki, 2022-ci ildə gənc nəslin peşəkar inkişafına önəm verən və bu istiqamətdə müxtəlif layihələr həyata keçirən “PAŞA Holdinq” “Əlaçı” təqaüd proqramını təqdim edib. Təhsil mövzusu “PAŞA Holdinq”in KSM strategiyasında mühüm yer tutur ki, bu istiqamətə “Əlaçı” proqramından əlavə, “Təhsilə Doğru”, “Birincilər”, “Gələcəyini Qur” və digər layihələr daxildir.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-07/_innews_85a696ba748da5a9272f76da8_o.jpg
Прошла церемония закрытия программы Əlaçı, организованной PASHA Holding в третий раз и охватывающей 2024-2025 учебный год.
Əlaçı - это годовая стипендиальная программа, рассчитанная на студентов 3-го и 4-го курсов бакалавриата. Участники программы получают ежемесячную стипендию, а также принимают участие в мероприятиях, направленных на их профессиональное и личностное развитие. В этом году на участие в программе подали заявки более 2415 студентов, из которых 110 были отобраны.
В рамках программы были организованы трёхмесячный марафон личностного роста, обучающие тренинги, индивидуальное менторство, карьерные симуляции, нетворкинг-встречи и встречи с экспертами PASHA Holding и PASHA Sigorta. Эти мероприятия способствовали как развитию гибких навыков, так и карьерному росту участников.
Кроме того, в текущем учебном году для участников программы была запущена «Школа страхования», в рамках которой 20 студентов прошли обучение в этой сфере.
Во время церемонии закрытия состоялись официальные выступления, презентации и вручение сертификатов участникам.
Отметим, что PASHA Holding запустил программу Əlaçı в 2022 году в рамках своей приверженности профессиональному развитию молодежи. Образование занимает важное место в стратегии корпоративной социальной ответственности PASHA Holding, в рамках которой также реализуются такие проекты, как Təhsilə Doğru, Birincilər, Gələcəyini Qur и другие.