https://innews.az/uploads/news/2025-07/_innews_d3d4066a731002d593cea412e_o.jpg
Regionlara xüsusi diqqəti ilə seçilən sərfəli mobil operator “Nar”ın baş icraçı direktoru Qunnar Panke Azərbaycan Texnologiya Universitetində (ATU) keçirilən “Məzun günü” tədbirində iştirak edib. Gəncədə təşkil olunan mərasimdə 300-ə yaxın məzun, universitetin rəhbər heyəti, müəllim kollektivi və müxtəlif şirkətlərin nümayəndələri iştirak ediblər. Tədbirdə çıxış edən Qunnar Panke məzunları təbrik edərək onların gələcək peşə həyatlarında uğurlar arzulayıb.
“Nar” və Azərbaycan Texnologiya Universiteti arasında imzalanmış əməkdaşlıq memorandumu çərçivəsində son bir ildə tələbələr üçün mobil texnologiyalar üzrə seminarlar, karyera hazırlığı proqramları və müəllimlər üçün ixtisasartırma təlimləri keçirilib. Bu əməkdaşlıq çərçivəsində ATU-da həm nəzəri, həm də praktik biliklərin inkişafına dəstək verilir. Çıxışında məzunlara müraciət edən Qunnar Panke bildirib: “Əziz məzunlar, sizi bu əlamətdar gün münasibətilə təbrik edirəm. İnanıram ki, hər biriniz gələcəkdə seçdiyiniz sahənin peşəkarına çevriləcək və cəmiyyətin inkişafına öz töhfənizi verəcəksiniz. Telekommunikasiya sahəsində karyera qurmaq istəyənlərə isə bizimlə birgə çalışma fürsətləri açıqdır”.
Qeyd edək ki, “Nar” korporativ sosial məsuliyyət strategiyasında təhsili əsas istiqamətlərindən biri kimi müəyyənləşdirib. Operator regionlarda yaşayan gənclərin bilik və bacarıqlarının artırılması onların əmək bazarına inteqrasiyasına dəstək və müasir texnologiyalarla tanışlığı istiqamətində davamlı layihələr həyata keçirir.

https://innews.az/uploads/news/2025-07/_innews_d3d4066a731002d593cea412e_o.jpg
Генеральный директор мобильного оператора «Nar», уделяющего особое внимание развитию регионов, Гуннар Панке принял участие в мероприятии «День выпускника», прошедшем в Азербайджанском технологическом университете (АТУ). Церемония в Гяндже собрала около 300 выпускников, руководство вуза, преподавателей и представителей различных организаций. В своём выступлении Гуннар Панке поздравил выпускников и пожелал им успехов в будущей профессиональной деятельности.
В рамках подписанного между «Nar» и АТУ меморандума о сотрудничестве за прошедший год были реализованы семинары по мобильным технологиям для студентов, карьерные тренинги, а также программы повышения квалификации для преподавателей. Обращаясь к выпускникам, Гуннар Панке отметил: «Дорогие выпускники, хочу поздравить вас с этим знаменательным днем. Я уверен, что каждый из вас в будущем станет профессионалом в своей области и внесет вклад в развитие общества. Мы, в свою очередь, предлагаем карьерные возможности тем, кто видит свое будущее в сфере телекоммуникаций».
Образование является одним из ключевых направлений стратегии корпоративной социальной ответственности «Nar». Оператор реализует долгосрочные проекты, направленные на развитие знаний и навыков молодёжи в регионах, их интеграцию в рынок труда и доступ к современным технологиям.