https://innews.az/uploads/news/2025-07/_innews_c28fd87a3040479048e3426d9_o.jpg
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin 2025-ci il 7 iyul tarixli Sərəncamına əsasən, Nazim Adil oğlu Pənahov Əziz Əliyev adına Azərbaycan Dövlət Həkimləri Təkmilləşdirmə İnstitutunun rektoru təyin edilib.
İyulun 8-də səhiyyə naziri Teymur Musayev Nazim Pənahovu institutun kollektivinə təqdim edib.
Tədbirdə çıxış edən nazir dövlət başçısının imzaladığı sərəncamı diqqətə çatdıraraq, Nazim Pənahovu yeni vəzifəyə təyin olunması münasibətilə təbrik edib və ona fəaliyyətində uğurlar arzulayıb. Nazir qeyd edib ki, Nazim Pənahov müxtəlif məsul vəzifələrdə çalışıb, o cümlədən bu təyinatadək Azərbaycan Tibb Universitetinin tədris işləri üzrə prorektoru olub.
Teymur Musayev Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə ölkədə səhiyyə sahəsində uğurla həyata keçirilən islahatlardan danışaraq, bu istiqamətdə qarşıya qoyulan vəzifələrin icrasında yeni rektora və institutun kollektivinə uğurlar arzulayıb.
Təqdimat mərasimində çıxış edən Nazim Pənahov ona göstərilən yüksək etimada görə Prezident İlham Əliyevə dərin təşəkkürünü bildirib. O vurğulayıb ki, gələcək fəaliyyətində dövlətçilik dəyərləri, yüksək peşəkarlıq, şəffaflıq və ədalət prinsipləri əsas prioritet olacaq.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-07/_innews_c28fd87a3040479048e3426d9_o.jpg
В соответствии с Распоряжением Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева от 7 июля 2025 года, Назим Адиль оглу Панахов назначен ректором Азербайджанского государственного института усовершенствования врачей имени Азиза Алиева.
8 июля министр здравоохранения Теймур Мусаев официально представил нового ректора коллективу Института.
Выступая на церемонии, глава Минздрава довел до сведения сотрудников распоряжение Президента и поздравил Назима Панахова с назначением, пожелав ему успехов в новой должности. Он отметил, что Назим Панахов имеет большой управленческий опыт, ранее занимал ряд ответственных постов, в том числе должность проректора по учебной работе Азербайджанского медицинского университета.
Министр подчеркнул, что благодаря усилиям Президента Ильхама Алиева в стране реализуются масштабные и успешные реформы в сфере здравоохранения, и выразил уверенность, что коллектив Института под руководством нового ректора достойно продолжит выполнение поставленных задач.
В свою очередь, Назим Панахов поблагодарил Президента за оказанное высокое доверие. Он подчеркнул, что в своей деятельности будет опираться на принципы государственности, профессионализма, прозрачности и справедливости.