https://innews.az/uploads/news/2025-07/_innews_f586ba90263ef60ab89c85a1e_o.jpg
Dünya Kamandan Oxatma Federasiyasının prezidenti Uğur Erdenerin Azərbaycana işgüzar səfəri çərçivəsində iyulun 12-də Azərbaycan Kamandan Oxatma Federasiyasının prezidenti Anar Quliyevlə səmimi görüşü baş tutub.
Hörmətli qonaq milli, yeniyetmə və gənclərdən ibarət yığma komandaların Bakıda açıq havada keçən təlim-məşq prosesini izləyərək, idmançılarımızın hazırlıq səviyyəsini yüksək qiymətləndirib və onlara beynəlxalq arenada uğurlar arzulayıb.
Anar Quliyev ölkəmizdə kamandan oxatma idman növünə artan maraqdan və idmançılar üçün yaradılan şəraitdən geniş bəhs edib. Görüşdə həmçinin ölkəmizdə idman sahəsinin inkişafı və beynəlxalq əməkdaşlığın genişləndirilməsi imkanları müzakirə olunub.

https://innews.az/uploads/news/2025-07/_innews_f586ba90263ef60ab89c85a1e_o.jpg
As part of his official visit to Azerbaijan, on July 12, President of the World Archery Federation Mr. Uğur Erdener held a meeting with President of the Azerbaijan Archery Federation Mr. Anar Guliyev.
The distinguished guest observed the open-air training sessions of the national, youth, and junior teams in Baku, highly praising the athletes’ level of preparation and wishing them success on the international stage.
Mr. Anar Guliyev spoke in detail about the growing interest in archery in Azerbaijan and the favorable conditions created for athletes. The meeting also focused on the development of the sports sector in the country and the prospects for expanding international cooperation.