https://innews.az/uploads/news/2025-07/_innews_f586ba90263ef60ab89c85a1e_o.jpg
Dünya Kamandan Oxatma Federasiyasının prezidenti Uğur Erdenerin Azərbaycana işgüzar səfəri çərçivəsində iyulun 12-də Azərbaycan Kamandan Oxatma Federasiyasının prezidenti Anar Quliyevlə səmimi görüşü baş tutub.
Hörmətli qonaq milli, yeniyetmə və gənclərdən ibarət yığma komandaların Bakıda açıq havada keçən təlim-məşq prosesini izləyərək, idmançılarımızın hazırlıq səviyyəsini yüksək qiymətləndirib və onlara beynəlxalq arenada uğurlar arzulayıb.
Anar Quliyev ölkəmizdə kamandan oxatma idman növünə artan maraqdan və idmançılar üçün yaradılan şəraitdən geniş bəhs edib. Görüşdə həmçinin ölkəmizdə idman sahəsinin inkişafı və beynəlxalq əməkdaşlığın genişləndirilməsi imkanları müzakirə olunub.

https://innews.az/uploads/news/2025-07/_innews_f586ba90263ef60ab89c85a1e_o.jpg
В рамках своего визита в Азербайджан 12 июля президент Всемирной федерации стрельбы из лука Угур Эрденер провёл встречу с президентом Федерации стрельбы из лука Азербайджана Анаром Гулиевым.
Гость наблюдал за тренировочным процессом национальной, юношеской и молодежной сборных на открытом воздухе в Баку, высоко оценил уровень подготовки спортсменов и пожелал им успехов на международной арене.
Анар Гулиев подробно рассказал о растущем интересе к стрельбе из лука в Азербайджане и о созданных благоприятных условиях для спортсменов. В ходе встречи также были обсуждены вопросы развития спортивной сферы в стране и расширения международного сотрудничества.