https://innews.az/uploads/news/2025-07/_innews_7ed59ff3de6185af3cda28896_o.jpg
Beynəlxalq maliyyə bazarlarında yüksək nüfuza malik, Azərbaycanın maliyyə sektoru üzrə lider banklardan biri olan TuranBank beynəlxalq maliyyə qurumları ilə əməkdaşlıq əlaqələrini uğurla davam etdirir.
Belə ki, Bank bu uğurlu əməkdaşlıqların davamı olaraq Asiya İnkişaf Bankının Ticarət və Təchizat Zəncirinin Maliyyə Proqramından (TSCFP) yararlanmağa başlayıb. Sözügedən zəmanət mexanizmi idxal-ixrac əməliyyatlarının, eyni zamanda Azərbaycanda biznes mühitinin, xüsusilə də qeyri-neft sektorunun maliyyə resusrlarına çıxış imkanlarının genişləndirilməsini hədəfləyir. Qeyd edək ki, ayrılan maliyyə resursu mövcud bazar boşluqlarının aradan qaldırılması, eləcə də, ölkə iqtisadiyyatının gücləndirilməsi və şaxələndirilməsi istiqamətində daha genişmiqyaslı təşəbbüslərin dəstəklənməsinə xidmət edir.
Bu əməkdaşlıq Asiya İnkişaf Bankının strateji hədəflərinə uyğun olaraq regional inteqrasiyanın təşviqinə, özəl sektorun inkişafına və davamlı iqtisadi artıma töhfə verir. Məlumat üçün bildiririk ki, 2024-cü il ərzində Asiya İnkişaf Bankının Ticarət və Təchizat Zəncirinin Maliyyə Proqramı 45 ölkədə 200-dən artıq tərəfdaş bankla əməkdaşlıq edərək, ümumi dəyəri 5,8 milyard ABŞ dolları olan 27,600-dən çox əməliyyatı dəstəkləyib.
Yarandığı tarixdən etibarən 33 il ərzində özünün 22 satış nöqtəsilə TuranBank daim inkişaf yolunu tutmuş, xidmətləri ilə həm keyfiyyət, həm də kəmiyyət baxımından maliyyə sektorunda önəmli mövqeyə sahib olmuşdur. Bank Azərbaycanın maliyyə sektorunda stabilliyi və etibarlılığı ilə seçilən əsas iştirakçılardan biridir. Bankın təqdim etdiyi məhsul və xidmətlərlə bağlı ətraflı məlumatı (012) 935 Məlumat Mərkəzinə zəng edərək, TuranBank-ın rəsmi veb səhifəsini və ya sosial şəbəkələrdəki (Feysbuk, İnstaqram, və s.) səhifələrini izləyərək əldə edə bilərsiniz.

https://innews.az/uploads/news/2025-07/_innews_7ed59ff3de6185af3cda28896_o.jpg
ТуранБанк, один из ведущих банков финансового сектора Азербайджана, имеющий высокую репутацию на международных финансовых рынках, продолжает успешно сотрудничать с международными финансовыми институтами.
Так, в продолжение этих успешных сотрудничеств, Банк начал пользоваться Программой финансирования торговли и цепочки поставок (TSCFP) Азиатского банка развития. Указанный гарантийный механизм направлен на расширение возможностей импортно-экспортных операций, а также доступа к финансовым ресурсам для деловой среды Азербайджана, особенно в ненефтяном секторе. Следует отметить, что выделенные финансовые ресурсы служат устранению существующих рыночных пробелов, а также поддержке более масштабных инициатив, направленных на укрепление и диверсификацию экономики страны.
Это сотрудничество способствует региональной интеграции, развитию частного сектора и устойчивому экономическому росту в соответствии со стратегическими целями Азиатского банка развития. Для вашего сведения сообщаем, что в течение 2024 года в рамках Программы финансирования торговли и цепочек поставок Азиатского банка развития было поддержано более 27 600 транзакций на общую сумму 5,8 млрд долларов США в сотрудничестве с более чем 200 банками-партнерами в 45 странах мира.
С момента своего основания ТуранБанк, имеющий 22 филиала, постоянно развивается и занимает лидирующие позиции в финансовом секторе как по качеству, так и по количеству предоставляемых услуг. Банк является одним из основных участников финансового сектора Азербайджана, отличаясь стабильностью и надежностью. Подробную информацию о продуктах и услугах банка можно получить, позвонив в Информационный центр по телефону (012) 935, посетив официальный сайт ТуранБанк или страницы в социальных сетях (Facebook, Instagram и др.).