https://innews.az/uploads/news/2025-07/_innews_7ed59ff3de6185af3cda28896_o.jpg
Beynəlxalq maliyyə bazarlarında yüksək nüfuza malik, Azərbaycanın maliyyə sektoru üzrə lider banklardan biri olan TuranBank beynəlxalq maliyyə qurumları ilə əməkdaşlıq əlaqələrini uğurla davam etdirir.
Belə ki, Bank bu uğurlu əməkdaşlıqların davamı olaraq Asiya İnkişaf Bankının Ticarət və Təchizat Zəncirinin Maliyyə Proqramından (TSCFP) yararlanmağa başlayıb. Sözügedən zəmanət mexanizmi idxal-ixrac əməliyyatlarının, eyni zamanda Azərbaycanda biznes mühitinin, xüsusilə də qeyri-neft sektorunun maliyyə resusrlarına çıxış imkanlarının genişləndirilməsini hədəfləyir. Qeyd edək ki, ayrılan maliyyə resursu mövcud bazar boşluqlarının aradan qaldırılması, eləcə də, ölkə iqtisadiyyatının gücləndirilməsi və şaxələndirilməsi istiqamətində daha genişmiqyaslı təşəbbüslərin dəstəklənməsinə xidmət edir.
Bu əməkdaşlıq Asiya İnkişaf Bankının strateji hədəflərinə uyğun olaraq regional inteqrasiyanın təşviqinə, özəl sektorun inkişafına və davamlı iqtisadi artıma töhfə verir. Məlumat üçün bildiririk ki, 2024-cü il ərzində Asiya İnkişaf Bankının Ticarət və Təchizat Zəncirinin Maliyyə Proqramı 45 ölkədə 200-dən artıq tərəfdaş bankla əməkdaşlıq edərək, ümumi dəyəri 5,8 milyard ABŞ dolları olan 27,600-dən çox əməliyyatı dəstəkləyib.
Yarandığı tarixdən etibarən 33 il ərzində özünün 22 satış nöqtəsilə TuranBank daim inkişaf yolunu tutmuş, xidmətləri ilə həm keyfiyyət, həm də kəmiyyət baxımından maliyyə sektorunda önəmli mövqeyə sahib olmuşdur. Bank Azərbaycanın maliyyə sektorunda stabilliyi və etibarlılığı ilə seçilən əsas iştirakçılardan biridir. Bankın təqdim etdiyi məhsul və xidmətlərlə bağlı ətraflı məlumatı (012) 935 Məlumat Mərkəzinə zəng edərək, TuranBank-ın rəsmi veb səhifəsini və ya sosial şəbəkələrdəki (Feysbuk, İnstaqram, və s.) səhifələrini izləyərək əldə edə bilərsiniz.

https://innews.az/uploads/news/2025-07/_innews_7ed59ff3de6185af3cda28896_o.jpg
TuranBank OJSC, a leading financial institution in Azerbaijan with a well-established reputation in international financial markets, continues to advance its successful cooperation with global development partners.
Through this partnership, TuranBank will leverage ADB’s Trade and Supply Chain Finance Programme (TSCFP). The guarantee facility will support import–export operations and improve access to finance for businesses in Azerbaijan, particularly in the non-oil sector. The facility will help address market gaps and support broader efforts to strengthen and diversify the country’s economy.
This cooperation contributes to regional integration, private sector development, and sustainable economic growth, aligned with ADB’s operational priorities. In 2024, ADB’s TSCFP supported over 27,600 transactions valued at USD 5.8 billion, working with more than 200 partner banks across 45 countries.
Since its establishment, TuranBank has pursued a strategy of consistent growth and institutional strengthening. With over 33 years of operational experience and a nationwide network of 22 service points, the Bank occupies a prominent position in Azerbaijan’s financial sector. It is widely recognized for its stability, reliability, and the quality and range of its banking services.
For additional information regarding TuranBank’s products and services, please contact the Information Center at (012) 935, visit the official website at www.turanbank.az, or follow the Bank’s official pages on Facebook, Instagram, and other social media platforms.