“AzerGold” QSC-nin İdarə Heyətinin sədri Zakir İbrahimov 4-cü “Yüksəliş” müsabiqəsinin Mentorluq proqramı çərçivəsində müsabiqə qalibləri Aslan Həsənli və Rüfət Məmmədxanlı ilə növbəti fərdi görüşlərini keçirib.
Görüşlər zamanı beynəlxalq tədbirlərdə protokol qaydalarının tətbiqi, natiqlik bacarıqlarının inkişaf etdirilməsi və tərəfdaşlarla effektiv kommunikasiyanın qurulması mövzuları müzakirə olunub.
İdarə Heyətinin sədri Zakir İbrahimov müsabiqə qalibləri ilə şəxsi təcrübəsini bölüşərək, onlara həmin istiqamətlərdə bilik və bacarıqlarını inkişaf etdirmələri üçün tövsiyyələr verib. Zakir İbrahimov “Yüksəliş” müsabiqəsinin istedadlı gənclərə öz potensialını reallaşdırmaq, peşəkar bacarıqlarını artırmaq və liderlik keyfiyyətlərini inkişaf etdirmək üçün geniş imkanlar yaratdığını vurğulayaraq, proqram iştirakçılarını onlara təqdim olunmuş bu imkanlardan maksimum yararlanmağa dəvət edib.

Председатель Правления ЗАО «AzerGold» Закир Ибрагимов провел очередные индивидуальные встречи с победителями 4-го конкурса “Yüksəliş” («Восхождение») Асланом Гасанли и Руфатом Мамедханлы в рамках программы наставничества.
На встречах обсуждались темы применения протокольных правил на международных мероприятиях, развития ораторских навыков и выстраивания эффективной коммуникации с партнерами.
Председатель Правления Закир Ибрагимов поделился с победителями конкурса личным опытом и дал им рекомендации по развитию знаний и навыков в указанных направлениях. Закир Ибрагимов подчеркнул, что конкурс “Yüksəliş” создает широкие возможности для талантливой молодежи реализовать свой потенциал, повысить профессиональные навыки и развить лидерские качества, и призвал участников программы максимально использовать предоставленные им возможности.
Встречи продолжились в формате вопросов и ответов на обсуждаемые темы.
Отметим, что конкурс “Yüksəliş” был учрежден Распоряжением Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева от 26 июля 2019 года с целью выявления и поддержки перспективных лидеров, обладающих высоким интеллектуальным уровнем и управленческими навыкам, а также создания банка кадровых резервов в стране.