https://innews.az/uploads/news/2025-07/_innews_245144379502f89c354c268e2_o.jpg
Şirkətin fərdi istifadəçiləri, kiçik biznesləri və böyük şirkətləri qorumaq üçün həlləri mükafatlar alıb
Kaspersky növbəti dəfə kibertəhlükəsizlik sahəsində lider statusunu təsdiqləyib. Şirkət fərdi istifadəçiləri, kiçik biznesləri və böyük şirkətləri qorumaq üçün həllərin təsdiqlənmiş keyfiyyəti üzrə üç fərqli kateqoriyada illik mükafatlara layiq görülüb:
- SE Labs Award for Enterprise Endpoint (Windows)
- SE Labs Award for Small Business Endpoint (Windows)
- SE Labs Award for Consumer Endpoint (Windows)
Mükafatlandırma mərasimi 2 iyul 2025-ci ildə Londonda informasiya təhlükəsizliyi sənayesindəki müasir çağırışlar və təhlükəsizlik həllərinin sınaqdan keçirilməsi üçün müvafiq metodologiyaları müzakirə etmək məqsədilə kibertəhlükəsizlik sənayesinin əsas oyunçularını bir araya gətirən “SE Labs Workshop and Awards 2025” çərçivəsində baş tutub.
“SE Labs Security Awards” – kibertəhlükəsizlik sahəsində ən effektiv və etibarlı həlləri vurğulayan illik mükafatdır. Qaliblər il ərzində həllərin sınaqlarının ümumi nəticələri, şəxsi qiymətləndirmələr və “SE Labs”ın korporativ müştərilərinin rəyləri əsasında müəyyən edilir. Bu ilki tədbir sayca yeddinci olub.
“Hər üç seqmentdə Kaspersky həllərinin təqdirəlayiq nəticələri qoruma, innovasiya və etibarlılıqda mükəmməlliyə sadiqliyimizi əks etdirir”, – deyə Kaspersky-nin Təhdidlərin tədqiqatı şöbəsinin rəhbəri Aleksandr Liskin bildirib. "Biz ‘SE Labs’dan aldığımız mükafatlarla fəxr edirik, çünki onların sınaqları qabaqcıl təcavüzkarlar tərəfindən istifadə edilən texnika və taktikaları əhatə edir. Ardıcıl olaraq bir çox rüblər ərzində ən yüksək nəticələr əldə etmiş üç həllimizə verilən bu mükafatlar fərdi istifadəçilərdən tutmuş iri müəssisələrə qədər hər bir müştərilərimizi kibertəhlükələrdən qorumaq üçün hər gün gördüyümüz böyük işin keyfiyyətinə dəlalət edir."
Kaspersky həlləri müntəzəm olaraq rüblük “SE Labs” sınaqlarında “Ümumi mqdafiə effektivliyi” (Total Accuracy Rating) parametri üzrə maksimum qiymətləri əldə edir və alınan illik mükafatlar buna sübutdur:
- Fərdi istifadəçiləri qorumaq üçün həll 2025-ci ilin birinci rübündə, 2024-cü ilin dörd rübündə, 2023-cü ilin dörd rübündə, 2022-ci ilin üç rübündə “Ümumi müdafiə effektivliyi” reytinqinə görə ən yüksək TOP1 nəticəsini göstərib.
- Kiçik biznesi qorumaq üçün həll 2025-ci ilin birinci rübündə, 2024-cü ilin dörd rübündə, 2023-cü ilin üç rübündə, 2022-ci ilin üç rübündə “Ümumi müdafiə effektivliyi” reytinqinə görə ən yüksək TOP1 nəticəsini göstərib.
- Böyük biznesi qorumaq üçün həll 2025-ci ilin birinci rübündə, 2024-cü ilin dörd rübündə, 2023-cü ilin üç rübündə, 2022-ci ilin üç rübündə “Ümumi müdafiə effektivliyi” reytinqinə görə ən yüksək TOP1 nəticəsini göstərib.
"Yüksək kibertəhlükəsizlik səviyyəsi təsadüfən yaranmır. Hər bir məhsulun arxasında onu təkmilləşdirmək üçün durmadan çalışan bir komanda dayanır. Sonra müstəqil sınaq laboratoriyaları onu sınaqdan keçirir və öz qiymətlərini verir. Alınan mükafatlar sınaqlarımızda Kaspersky həllərinin mükəmməl nəticələrini və real müştərilərin rəyini əks etdirir. Biz müdafiə imkanları və kibertəhdidlərə qarşı dayanıqlılıq haqqında anlayışımızı genişləndirən texnologiyaları və komandaları vurğulamağın vacib olduğuna inanırıq, Kaspersky komandasını səmimi qəlbdən təbrik edirik”, – deyə “SE Labs”ın təsisçisi və baş direktoru Saymon Edvards qeyd edir.
Kaspersky həlləri mütəmadi olaraq mütəxəssislərdən yüksək qiymət alır. 2024-cü ildə şirkət 95 müstəqil sınaq və icmalda iştirak edib, məhsulları 91 dəfə birinci yeri tutub və rəqiblər arasında ən yüksək nəticə göstərərək 92 dəfə ilk üçlüyə daxil olub.
“SE Labs” və digər təşkilatların mükafatlarının siyahısına Kaspersky-nin rəsmi saytında baxa bilərsiniz.

https://innews.az/uploads/news/2025-07/_innews_245144379502f89c354c268e2_o.jpg
Награды получили решения компании для защиты частных пользователей, малого бизнеса и крупных компаний
«Лаборатория Касперского» вновь подтвердила статус лидера в области кибербезопасности. Компания получила три годовые награды за подтверждённое качество решений для защиты частных пользователей, малого и крупного бизнеса:
- SE Labs Award for Enterprise Endpoint (Windows)
- SE Labs Award for Small Business Endpoint (Windows)
- SE Labs Award for Consumer Endpoint (Windows)
Церемония награждения прошла 2 июля 2025 года в Лондоне в рамках мероприятия SE Labs Workshop and Awards 2025, на котором собрались ключевые игроки в сфере кибербезопасности для обсуждения современных вызовов в отрасли информационной безопасности и соответствующих методологий тестирования защитных решений.
SE Labs Security Awards — ежегодная премия, которой отмечают самые эффективные и надёжные решения в области кибербезопасности. Победителей определяют по совокупности результатов тестирования решений на протяжении года, частных оценок и отзывов корпоративных клиентов SE Labs. В 2025 году мероприятие состоялось в седьмой раз.
«Блестящие результаты решений „Лаборатории Касперского” во всех трёх сегментах отражают наше стремление к совершенству в защите, инновациях и надёжности, — комментирует Александр Лискин, руководитель управления исследования угроз в „Лаборатории Касперского”. — Мы гордимся наградами от SE Labs, поскольку в их тестах используются в том числе техники и тактики, применяемые продвинутыми атакующими. Эти награды нашим трём решениям, которые на протяжении многих кварталов подряд достигают наивысших результатов, свидетельствуют о качестве большой работы, которую мы делаем каждый день для защиты от киберугроз наших клиентов — от частных пользователей до крупных предприятий».
Решения «Лаборатории Касперского» регулярно достигают максимальных значений по параметру «Общая эффективность защиты» (Total Accuracy Rating) в квартальных тестах SE Labs, и полученные годовые награды являются тому подтверждением:
- Решение для защиты частных пользователей получило наивысший TOP1 результат по Total Accuracy Rating в первом квартале 2025 года, во всех четырёх кварталах 2024 года, во всех четырёх кварталах 2023 года, в трёх кварталах 2022 года.
- Решение для защиты малого бизнеса получило наивысший TOP1 результат по Total Accuracy Rating в первом квартале 2025 года, во всех четырёх кварталах 2024 года, в трёх кварталах 2023 года, в трёх кварталах 2022 года.
- Решение для защиты крупного бизнеса получило наивысший TOP1 результат по Total Accuracy Rating в первом квартале 2025 года, во всех четырёх кварталах 2024 года, в трёх кварталах 2023 года, в трёх кварталах 2022 года.
«Высокий уровень кибербезопасности не появляется случайно. За каждым таким продуктом стоит команда, которая упорно работает над его совершенствованием. А затем его тестируют независимые тестовые лаборатории и дают свою оценку. Полученные награды отражают превосходные результаты решений „Лаборатории Касперского” в наших тестах и отзывы реальных клиентов. Мы считаем важным отмечать технологии и команды, которые расширяют наше представление о возможностях защиты и устойчивости к кибератакам, и от всей души поздравляем команду „Лаборатории Касперского”», — комментирует Саймон Эдвардс (Simon Edwards), основатель и генеральный директор SE Labs.
Решения «Лаборатории Касперского» регулярно получают высокие оценки экспертов. В 2024 году компания приняла участие в 95 независимых тестах и обзорах, её продукты заняли первые места 91 раз и 92 раза вошли в тройку лидеров, показав самые высокие результаты среди конкурентов.
Ознакомиться со списком наград от SE Labs и других организаций можно на сайте «Лаборатории Касперского».