https://innews.az/uploads/news/2025-07/_innews_c8d5c624c9977f1aaad6adc94_o.jpg
İnnovasiya və sürət lideri “Bakcell”in dəstəyi və “YAŞAT” Fondunun təşkilatçılığı ilə Londonda üçüncü “YAŞAT” yay məktəbi başlayıb. Yay məktəbində ölkə üzrə 9-cu sinif buraxılış imtahanlarında yüksək nəticə göstərmiş 10 şəhid övladı iştirak edir.
Proqramın əsas məqsədi şəhid övladlarının dünyagörüşünü genişləndirmək, dil biliklərini artırmaq, fərdi bacarıqlarını inkişaf etdirmək və beynəlxalq mühitdə aktiv iştiraklarına imkan yaratmaq, eləcə də asudə vaxtlarının səmərəli təşkilinə dəstək göstərməkdir.
İyulun 20-dən avqustun 3-dək davam edəcək “YAŞAT” yay məktəbi London Universitet Kollecində təşkil olunub. Proqram müddətində iştirakçılar hər gün 3 saatlıq intensiv ingilis dili dərslərində iştirak edir, şəhər ekskursiyaları, tarixi abidələrə və muzeylərə maraqlı səfərlərlə zəngin bir təcrübə yaşayırlar.
“Bakcell” bu təşəbbüslə cəmiyyətin davamlı inkişafına töhfə verən korporativ sosial məsuliyyət (KSM) və dayanıqlılıq strategiyasını uğurla davam etdirir. Gənclərin dəyişən dünyada innovativ düşüncə tərzinin formalaşmasına və fərdi inkişafına yönəlmiş sosial layihələrə dəstək şirkətin əsas prioritetlərindəndir.
"NEQSOL Holding"in tərkibinə daxil olan “Bakcell” “YAŞAT” Fondu ilə birgə şəhidlərin ailə üzvlərinə və müharibə ilə əlaqədar əlilliyi olan şəxslərə sosial dəstək layihələrini davamlı olaraq həyata keçirir. Bu əməkdaşlıq "NEQSOL Holding" və “YAŞAT” Fondu arasında imzalanan Anlaşma Memorandumu çərçivəsində həyata keçirilir.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-07/_innews_c8d5c624c9977f1aaad6adc94_o.jpg
При поддержке лидера в области инноваций и скорости — компании «Bakcell» и при организации Фонда «YAŞAT» в Лондоне официально стартовала третья летняя школа «YAŞAT». В программе участвуют 10 детей шехидов, показавших выдающиеся результаты на итоговых экзаменах по всей стране среди учащихся 9-х классов.
Основная цель программы — расширение кругозора детей шехидов, улучшение их языковых навыков, развитие личных качеств и создание возможностей для активного участия в международной среде, а также поддержка в организации их досуга.
Летняя школа «YAŞAT», которая продлится с 20 июля по 3 августа, организована на базе University College London (UCL). В рамках программы участники ежедневно проходят трёхчасовые интенсивные занятия по английскому языку, а также получают насыщенный опыт благодаря экскурсиям по городу, посещению исторических памятников и музеев.
Своей поддержкой этой инициативы Bakcell успешно продолжает реализацию стратегии корпоративной социальной ответственности (КСО) и устойчивого развития, направленной на вклад в стабильное развитие общества. Поддержка социальных проектов, ориентированных на формирование инновационного мышления и личностное развитие молодежи в условиях стремительно меняющегося мира, является одним из главных приоритетов компании.
Компания Bakcell, входящая в состав NEQSOL Holding, совместно с Фондом «YAŞAT» продолжает реализовывать проекты поддержки семей шехидов и инвалидов войны. Это сотрудничество осуществляется в рамках Меморандума о взаимопонимании, подписанного между NEQSOL Holding и Фондом «YAŞAT».