https://innews.az/uploads/news/2025-07/_innews_c8d5c624c9977f1aaad6adc94_o.jpg
İnnovasiya və sürət lideri “Bakcell”in dəstəyi və “YAŞAT” Fondunun təşkilatçılığı ilə Londonda üçüncü “YAŞAT” yay məktəbi başlayıb. Yay məktəbində ölkə üzrə 9-cu sinif buraxılış imtahanlarında yüksək nəticə göstərmiş 10 şəhid övladı iştirak edir.
Proqramın əsas məqsədi şəhid övladlarının dünyagörüşünü genişləndirmək, dil biliklərini artırmaq, fərdi bacarıqlarını inkişaf etdirmək və beynəlxalq mühitdə aktiv iştiraklarına imkan yaratmaq, eləcə də asudə vaxtlarının səmərəli təşkilinə dəstək göstərməkdir.
İyulun 20-dən avqustun 3-dək davam edəcək “YAŞAT” yay məktəbi London Universitet Kollecində təşkil olunub. Proqram müddətində iştirakçılar hər gün 3 saatlıq intensiv ingilis dili dərslərində iştirak edir, şəhər ekskursiyaları, tarixi abidələrə və muzeylərə maraqlı səfərlərlə zəngin bir təcrübə yaşayırlar.
“Bakcell” bu təşəbbüslə cəmiyyətin davamlı inkişafına töhfə verən korporativ sosial məsuliyyət (KSM) və dayanıqlılıq strategiyasını uğurla davam etdirir. Gənclərin dəyişən dünyada innovativ düşüncə tərzinin formalaşmasına və fərdi inkişafına yönəlmiş sosial layihələrə dəstək şirkətin əsas prioritetlərindəndir.
"NEQSOL Holding"in tərkibinə daxil olan “Bakcell” “YAŞAT” Fondu ilə birgə şəhidlərin ailə üzvlərinə və müharibə ilə əlaqədar əlilliyi olan şəxslərə sosial dəstək layihələrini davamlı olaraq həyata keçirir. Bu əməkdaşlıq "NEQSOL Holding" və “YAŞAT” Fondu arasında imzalanan Anlaşma Memorandumu çərçivəsində həyata keçirilir.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-07/_innews_c8d5c624c9977f1aaad6adc94_o.jpg
With support from Bakcell, the leader in innovation and speed, and organized by the YASHAT Foundation the third YASHAT Summer School has officially launched in London. The program involves 10 children of fallen heroes who achieved outstanding results in nationwide 9th-grade final exams.
The main goal of the program is to broaden the worldview of the children of martyrs, improve their language skills, develop their personal abilities, enable their active participation in an international environment, and support the effective use of their free time.
Running from July 20 to August 3, the YASHAT Summer School has been organized at University College London (UCL). Throughout the program, participants attend daily 3-hour intensive English classes and enjoy a rich experience through city tours, visits to historical landmarks, and museums.
With this initiative, Bakcell continues to successfully implement its corporate social responsibility (CSR) and sustainability strategy, contributing to the sustainable development of society. Supporting social projects aimed at fostering innovative thinking and personal development among youth in a rapidly changing world remains one of the company’s top priorities.
Bakcell, part of NEQSOL Holding, continues to implement social support projects for the families of martyrs and people with war-related disabilities in cooperation with the YASHAT Foundation. This cooperation is being carried out within the framework of the Memorandum of Understanding signed between NEQSOL Holding and the YASHAT Foundation.