https://innews.az/uploads/news/2025-07/_innews_ff513e546b6921b594387b00a_o.jpg
İyulun 27-də Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovanın başçılığı ilə Azərbaycan parlament nümayəndə heyəti Parlament Sədrlərinin 6-cı Dünya Konfransında və Parlamentlərarası İttifaqın Qadın Parlament Sədrlərinin 15-ci Sammitində iştirak etmək üçün İsveçrə Konfederasiyasının Cenevrə şəhərinə işgüzar səfərə gəlib.
Cenevrə hava limanında Milli Məclisin sədrini Azərbaycanın İsveçrədəki səfiri Fuad İsgəndərov, ölkəmizin BMT-nin Cenevrə bölməsindəki daimi nümayəndəsi Qalib İsrafilov və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.
Səfər çərçivəsində Milli Məclisin sədrinin tədbirlərdə çıxışları və nümayəndə heyətlərinin rəhbərləri ilə bir sıra görüşləri nəzərdə tutulur.

https://innews.az/uploads/news/2025-07/_innews_ff513e546b6921b594387b00a_o.jpg
Парламентская делегация во главе со спикером Милли Меджлиса Сагибой Гафаровой 27-го июля прибыла в город Женеву в Швейцарской Конфедерации для участия в 6-й Всемирной Конференции Спикеров Парламентов и в 15-м Саммите Женщин-Спикеров Парламентов Межпарламентского Союза.
В аэропорту Женевы спикера Милли Меджлиса встречали посол Азербайджана в Швейцарии Фуад Искендеров, постоянный представитель нашей страны при Женевском бюро ООН Галиб Исрафилов и другие официальные лица.
В рамках визита предусмотрены выступления спикера Милли Меджлиса на мероприятиях и ряд её встреч с главами делегаций.