https://innews.az/uploads/news/2022-10/_innews_92df4029b8a410df743843855_o.jpg
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı cənab İlham Əliyevin göstərişinə əsasən ordu sıralarında xidmət edən hərbi qulluqçuların hazırlıq səviyyəsinin və bölmələrin döyüş qabiliyyətinin daha da artırılması istiqamətində görülən işlər davam edir.
Cari ilin hazırlıq planına uyğun olaraq “Birinci zabit komando başlanğıc kursu"nun buraxılış mərasimi keçirilib.
Mərasimdə əvvəlcə ulu öndər Heydər Əliyevin, eləcə də Vətənimizin müstəqilliyi və suverenliyi uğrunda şəhid olanların xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib. Hərbi orkestrin müşayiəti ilə Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himni ifa olunub.
Buraxılış mərasimində çıxış edənlər hərbi qulluqçuların peşəkarlıq səviyyəsinin yüksəldilməsi və döyüş qabiliyyətinin artırılmasında bu kimi kursların əhəmiyyətindən danışıblar, kursu müvəffəqiyyətlə bitirənlərə gələcək xidmətlərində uğurlar arzulayıblar.
Sonda hərbi qulluqçulara sertifikatlar təqdim olunub, şəxsi heyət təntənəli marşla tribuna önündən keçib.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-10/_innews_92df4029b8a410df743843855_o.jpg
По поручению Президента Азербайджанской Республики, Верховного Главнокомандующего Вооруженными силами Ильхама Алиева продолжается работа по дальнейшему повышению уровня подготовки военнослужащих, проходящих службу в рядах армии, и боеспособности подразделений.
В соответствии с планом подготовки на текущий год состоялась церемония первого выпуска «Начального курса офицеров-коммандос».
В начале церемонии минутой молчания была почтена память общенационального лидера Гейдара Алиева и шехидов, отдавших жизнь во имя независимости и суверенитета нашей Родины. В сопровождении военного оркестра был исполнен Государственный гимн Азербайджанской Республики.
Выступившие на церемонии отметили важность подобных курсов в повышении уровня профессионализма и боеспособности военнослужащих, пожелали успешно окончившим курс успехов в дальнейшей службе.
Затем отличник курса прикрепил эмблему к символическим пням.
В заключение выпускникам были вручены сертификаты, состоялось торжественное шествие личного состава перед трибуной.