https://innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_87f8929c1130ec23afa5fb02c_o.jpg
Azərbaycanda qadın sahibkarlığının inkişafına ardıcıl dəstək göstərən AccessBank, bu dəfə Access2Success layihəsinin ilk regional tədbirini Zaqatalada uğurla həyata keçirdi. Tədbirdə 15 yerli sahibkar xanım iştirak etdi.
Access2Success layihəsinin məqsədi — qadınların biznes bacarıqlarını inkişaf etdirmək, onların iqtisadi müstəqilliyini gücləndirmək və lider qadın modelinin formalaşmasına töhfə verməkdir.
Tədbir çərçivəsində AccessBank-ın mütəxəssisləri emosional zəka və maliyyə savadlılığı, sahibkarlığın hüquqi çərçivəsi və biznes mühitində yoxlamalar, rəqəmsal marketinq və şəxsi brendin qurulması kimi mövzularda iştirakçılara maarifləndirici sessiyalar təqdim etdilər. Təlim proqramını uğurla başa vuran iştirakçılara AccessBank tərəfindən Sertifikatlar təqdim olundu.
Bu təşəbbüs bir daha göstərdi ki, qadınlar ölkə iqtisadiyyatının müxtəlif sahələrində fəal və uğurlu şəkildə iştirak edir, onlara yönəlmiş davamlı və sistemli dəstək isə bu uğurların genişlənməsində mühüm rol oynayır.
Qeyd edək ki, Access2Success layihəsinə AccessBank tərəfindən 2022-ci ildən start verilib. Layihə çərçivəsində qadın sahibkarlara strateji planlaşdırma, böhranların idarə olunması, satış və marketinq, e-ticarət, insan resursları və hesabatlılıq sahələrində dərin biliklər aşılanır. Bank layihəni genişləndirməyi və digər regionlarda daha çox qadın sahibkara dəstək göstərməyi hədəfləyir.
*AccessBank QSC Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankı tərəfindən təqdim edilən 25 oktyabr 2002-ci il tarixli 245 saylı lisenziya əsasında fəaliyyət göstərir. Bankın Baş ofisi Bakı şəhəri, Yasamal rayonu, Tbilisi prospekti 3 ünvanında yerləşir.

https://innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_87f8929c1130ec23afa5fb02c_o.jpg
Consistently supporting the development of women’s entrepreneurship in Azerbaijan, AccessBank has successfully held the first regional edition of its Access2Success initiative in Zagatala, with the participation of 15 local women entrepreneurs.
The Access2Success project aims to enhance women’s business skills, strengthen their economic independence, and contribute to the formation of strong female leadership models.
As part of the event, AccessBank experts delivered awareness sessions covering topics such as emotional intelligence and financial literacy, the legal framework of entrepreneurship, business inspections, digital marketing, and personal branding. Upon successful completion of the training program, participants were awarded certificates by AccessBank.
This initiative once again demonstrated that women actively and successfully participate across various sectors of the national economy, and that consistent, structured support plays a crucial role in the expansion of these achievements.
It should be noted that the Access2Success project was launched by AccessBank in 2022. Since then, it has provided women entrepreneurs with in-depth training in strategic planning, crisis management, sales and marketing, e-commerce, human resources, and reporting. The Bank plans to expand the initiative further and reach even more women entrepreneurs across other regions of the country.