Müdafiə nazirinin birinci müavini – Azərbaycan Ordusunun Baş Qərargah rəisi general-polkovnik Kərim Vəliyevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Pakistan İslam Respublikası Silahlı Qüvvələrinin Quru Qoşunları komandanı feldmarşal Asim Munirin dəvəti ilə İslamabad şəhərinə yola düşüb.
Keçirilən qarşılanma mərasimində protokola uyğun olaraq general-polkovnik Kərim Vəliyev və feldmarşal Asim Munir fəxri qarovulun qarşısından keçiblər. Hər iki ölkənin dövlət himnləri səsləndirilib. Mərasimin sonunda şəhidlər abidəsinin önünə əklil qoyulub.
Səfər çərçivəsində Azərbaycanla Pakistan Müdafiə nazirlikləri arasında əməkdaşlığın cari vəziyyəti və inkişaf perspektivləri barədə geniş fikir mübadiləsi aparılıb, qarşılıqlı maraq doğuran məsələlər müzakirə olunub.
Görüşün sonunda general-polkovnik Kərim Vəliyev feldmarşal Asim Muniri və Pakistan Ordusunun şəxsi heyətini "Müstəqillik günü" və "Haqqın qələbəsi" əməliyyatında əldə edilmiş uğur münasibəti ilə Azərbaycan Respublikasının Müdafiə Nazirliyinin rəhbərliyi adından təbrik edib.
Sonra feldmarşal Asim Munirə Azərbaycan Müdafiə nazirinin əmri ilə verilmiş "Hərbi əməkdaşlıq sahəsində xidmətlərə görə" medalı təqdim olunub.
Azərbaycan Ordusunun Baş Qərargah rəisi Pakistan İslam Respublikasının paytaxtı İslamabad şəhərində ilk dəfə keçiriləcək "Müstəqillik günü" və "Haqqın qələbəsi"nə həsr edilmiş hərbi paradda iştirak edəcək.

Delegation headed by the First Deputy Minister of Defense of the Republic of Azerbaijan – Chief of the General Staff of the Azerbaijan Army, Colonel General Karim Valiyev departed for Islamabad at the invitation of the Chief of the Army Staff of the Armed Forces of the Islamic Republic of Pakistan, Field Marshal Syed Asim Munir.
At the welcoming ceremony, Colonel General Karim Valiyev and Field Marshal Asim Munir passed along the guard of honor in accordance with the protocol. The national anthems of both countries were performed. At the end of the ceremony, a wreath was laid in front of the monument to the Martyrs.
The visit involves a broad exchange of views on the current state and progress of cooperation between the Defense Ministries of Azerbaijan and Pakistan and issues of common interest.
At the end of the meeting, Colonel General Karim Valiyev congratulated Field Marshal Asim Munir and the personnel of the Pakistan Army on the occasion of Pakistan’s Independence Day and Marka-e-Haq (Battle of Truth) on behalf of the leadership of the Azerbaijan Ministry of Defense.
Afterwards, Field Marshal Asim Munir was presented with the medal "For Services in the Field of Military Cooperation" issued by relevent order of the Minister of Defense of Azerbaijan.
The Chief of the General Staff of the Azerbaijan Army will participate in the military parade organised for the first time in connection with Pakistan’s Independence Day and Marka-e-Haq (Battle of Truth) in Islamabad.