Müdafiə nazirinin birinci müavini – Azərbaycan Ordusunun Baş Qərargah rəisi general-polkovnik Kərim Vəliyevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Pakistan İslam Respublikası Silahlı Qüvvələrinin Quru Qoşunları komandanı feldmarşal Asim Munirin dəvəti ilə İslamabad şəhərinə yola düşüb.
Keçirilən qarşılanma mərasimində protokola uyğun olaraq general-polkovnik Kərim Vəliyev və feldmarşal Asim Munir fəxri qarovulun qarşısından keçiblər. Hər iki ölkənin dövlət himnləri səsləndirilib. Mərasimin sonunda şəhidlər abidəsinin önünə əklil qoyulub.
Səfər çərçivəsində Azərbaycanla Pakistan Müdafiə nazirlikləri arasında əməkdaşlığın cari vəziyyəti və inkişaf perspektivləri barədə geniş fikir mübadiləsi aparılıb, qarşılıqlı maraq doğuran məsələlər müzakirə olunub.
Görüşün sonunda general-polkovnik Kərim Vəliyev feldmarşal Asim Muniri və Pakistan Ordusunun şəxsi heyətini "Müstəqillik günü" və "Haqqın qələbəsi" əməliyyatında əldə edilmiş uğur münasibəti ilə Azərbaycan Respublikasının Müdafiə Nazirliyinin rəhbərliyi adından təbrik edib.
Sonra feldmarşal Asim Munirə Azərbaycan Müdafiə nazirinin əmri ilə verilmiş "Hərbi əməkdaşlıq sahəsində xidmətlərə görə" medalı təqdim olunub.
Azərbaycan Ordusunun Baş Qərargah rəisi Pakistan İslam Respublikasının paytaxtı İslamabad şəhərində ilk dəfə keçiriləcək "Müstəqillik günü" və "Haqqın qələbəsi"nə həsr edilmiş hərbi paradda iştirak edəcək.

По приглашению главнокомандующего Сухопутными войсками Вооружённых сил Исламской Республики Пакистан фельдмаршала Асима Мунира азербайджанская делегация во главе с первым заместителем министра обороны — начальником Генерального штаба Азербайджанской Армии генерал-полковником Керимом Велиевым отправилась в Исламабад.
На церемонии встречи, в соответствии с протоколом, генерал-полковник Керим Велиев и фельдмаршал Асим Мунир прошли перед почётным караулом. Были исполнены государственные гимны обеих стран. В завершение церемонии был возложен венок к мемориалу шехидов.
В рамках визита состоялся всесторонний обмен мнениями о текущем состоянии и перспективах развития сотрудничества между министерствами обороны Азербайджана и Пакистана, были обсуждены вопросы, представляющие взаимный интерес.
В заключение генерал-полковник Керим Велиев от имени руководства Министерства обороны Азербайджанской Республики поздравил фельдмаршала Асима Мунира и личный состав Армии Пакистана с «Днём независимости» и с успехом, достигнутым в операции «Торжество справедливости».
Затем фельдмаршалу Асиму Муниру была вручена медаль «За заслуги в области военного сотрудничества», присуждённая приказом министра обороны Азербайджана.
Начальник Генерального штаба Азербайджанской Армии примет участие в первом военном параде, который пройдет в столице Исламской Республики Пакистан — городе Исламабад по случаю «Дня независимости» и «Торжества справедливости».