https://innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_847e315e1c7f5ba28973afee2_o.jpg
Avqustun 13-də Pakistan İslam Respublikasının paytaxtı İslamabad şəhərində ilk dəfə "Müstəqillik günü" və "Haqqın qələbəsi"nə həsr edilmiş hərbi parad keçirilib.
Paradı Pakistanın siyasi və hərbi rəhbərliyi ilə yanaşı, Azərbaycan Respublikası müdafiə nazirinin birinci müavini – Azərbaycan Ordusunun Baş Qərargah rəisi general-polkovnik Kərim Vəliyev, ölkəmizin Pakistan İslam Respublikasındakı səfirliyi və hərbi attaşelik aparatının nümayəndələri, eləcə də digər rəsmi qonaqlar izləyiblər.
Müxtəlif ölkələrin silahlı qüvvələrinin nümayəndələrinin iştirak etdiyi hərbi paradda ölkəmizi Azərbaycan Ordusunun parad heyəti təmsil edib.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_847e315e1c7f5ba28973afee2_o.jpg
13 августа в столице Исламской Республики Пакистан - городе Исламабад прошёл военный парад, впервые посвящённый «Дню независимости» и «Торжеству справедливости».
За парадом, наряду с военно-политическим руководством Пакистана, наблюдали первый заместитель министра обороны — начальник Генерального штаба Азербайджанской Армии генерал-полковник Керим Велиев, представители посольства нашей страны в Исламской Республике Пакистан и аппарата военного атташе, а также другие официальные гости.
В военном параде, в котором участвовали представители вооружённых сил различных стран, Азербайджан был представлен парадным расчётом Азербайджанской Армии.