https://innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_e15c4062c2eb9cecade623758_o.jpg
Avqustun 19-da Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev “The Goldman Sachs Group Inc.” şirkətinin qlobal məsələlər üzrə prezidenti Cared Koheni qəbul edib.
Söhbət zamanı dövlətimizin başçısı ilə Cared Kohenin bu ilin yanvarında Davosda görüşü məmnunluqla xatırlandı.
Ölkəmizlə “The Goldman Sachs Group Inc.” şirkəti arasında 2010-cu ildən səmərəli əməkdaşlığın qurulduğu qeyd edilərək, Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun bu şirkətlə uğurlu tərəfdaşlığından məmnunluq bildirildi.
Görüşdə avqustun 8-də Vaşinqtonda ABŞ Prezidentinin dəstəyi ilə Azərbaycanla Ermənistan arasında sülh gündəliyinin irəli aparılması baxımından əldə olunmuş nailiyyətlərin önəminə toxunuldu və bu nəticələrin regionun hərtərəfli inkişafı üçün geniş imkanlar yaratdığı vurğulandı.
Söhbət zamanı ölkəmizlə şirkət arasında əməkdaşlığın perspektivləri ilə bağlı fikir mübadiləsi aparıldı.
Qeyd edək ki, “The Goldman Sachs Group Inc.” 1869-cu ildə təsis olunub. İnvestisiya və istehlak bankçılığı, qiymətli kağızlar, aktivlərin idarə olunması sahələrində xidmətlər təqdim edən aparıcı qlobal maliyyə institutu hazırda 40-dan çox ölkədə fəaliyyət göstərir. Mənzil-qərargahı Nyu-York şəhərində yerləşən şirkət 2,8 trilyon ABŞ dolları dəyərində aktivləri idarə edir.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_e15c4062c2eb9cecade623758_o.jpg
On August 19, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev received Jared Cohen, President of Global Affairs at Goldman Sachs Group Inc.
During the meeting, they fondly recalled their January meeting in Davos. The fruitful cooperation between Azerbaijan and the Goldman Sachs Group Inc., established since 2010, was highlighted, with satisfaction expressed regarding the successful partnership between the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan and the company.
The discussion touched on the significance of the progress made on August 8 in Washington, with the support of the U.S. President, in advancing the peace agenda between Azerbaijan and Armenia. They emphasized that these outcomes create ample opportunities for the comprehensive development of the region.
The meeting also included an exchange of views on the prospects for cooperation between Azerbaijan and the company.
The Goldman Sachs Group Inc., founded in 1869, is a leading global financial institution providing services in investment and consumer banking, securities, and asset management. The company operates in over 40 countries, with its headquarters in New York City, and manages assets worth 2.8 trillion USD.