https://innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_ec46b5bc2beaf53925092f2af_o.jpg
Sərfəli xidmətləri ilə yanaşı cəmiyyətə dəyər qatan təşəbbüşləri ilə fərqlənən “Nar” Beynəlxalq Biznes Mükafatlarında “İlin Kommunikasiya və ya PR kampaniyası” nominasiyasında “Gümüş Stevie” mükafatına layiq görüldü.
“Nar”ın mükafata layiq görülən sosial layihəsi nitq və eşitmə məhdudiyyətli şəxslərə yönəlmiş “Təlim məktəbi” iştirakçıların peşə bacarıqlarını inkişaf etdirməklə yanaşı, onların əmək bazarına inteqrasiyasına və müstəqil fəaliyyət imkanlarının genişlənməsinə dəstək olur. Layihə çərçivəsində 200-dən çox gəncə müxtəlif peşələr üzrə təlim və dəstək göstərilib.
Qeyd edək ki, bu il Beynəlxalq Biznes Mükafatlarına 78 ölkədən 3800-dən çox müraciət olub. Layihələr müxtəlif ölkələri təmsil edən, ümumi tərkibi 250-dən çox mütəxəssisdən ibarət olan doqquz münsif heyəti tərəfindən dəyərləndirilib.
"Nar"ın İctimaiyyətlə əlaqələr və korporativ ünsiyyət departamentinin rəhbəri Hökümə Kərimova bildirib: “Eşitmə və nitq məhdudiyyətli şəxslərə yönəlmiş sosial layihələrimiz onların həyat keyfiyyətinin yaxşılaşmasına və cəmiyyətdə bərabər imkanların yaradılmasına mühüm töhfə verir. “Nar”ın inklüziv cəmiyyət qurmaq istiqamətində atdığı strateji addımların beynəlxalq miqyasda tanınması və nüfuzlu mükafatla dəyərləndirilməsi sosial məsuliyyət strategiyamızın uğurla həyata keçirildiyinin göstəricisidir".
“Stevie Awards” 2002-ci ildə ABŞ-da təsis olunub və dünyanın müxtəlif ölkələrində fəaliyyət göstərən şirkətlərin və fərdlərin biznes sahəsindəki nailiyyətlərini qiymətləndirir. Mükafat qalibləri uğurlu nümunə kimi təqdim olunur. Qeyd edək ki, “Nar” bu nüfuzlu mükafata artıq üçüncü dəfə layiq görülür.

https://innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_ec46b5bc2beaf53925092f2af_o.jpg
Distinguished by its affordable services for customers and initiatives that benefit the community, Nar has been awarded the “Silver Stevie” at the International Business Awards in the “Communication or PR Campaign of the Year” category.
The award-winning social project Nar –the “Training school” for individuals with speech and hearing impairments – not only develop professional skills but also supports their integration into the labor market and expands their opportunities for independent activity. Within the framework of the project, more than 200 young people received training and support in various professions.
It is worth noting that this year, the International Business Awards received from over 3800 applications submitted from 78 countries. The projects were evaluated by 9 specialized juries comprising more than 250 international professional experts.
The Director of Public Relations and Corporate Communications Department, Hokuma Karimova, stated: "Our social projects aimed at supporting individuals with speech and hearing impairments make a significant contribution to improving their quality of life and creating equal opportunities in society. The international of Nar's strategic steps towards building an inclusive society, and their acknowledgment with such a prestigious award, is a clear indicator of the successful implementation of our social responsibility strategy”.
The “Stevie Awards” were established in the USA in 2002 and recognize the business achievements of companies and individuals worldwide. The award winners are presented as successful role models. It should be noted that Nar has received this prestigious award for the third time.