https://innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_ec46b5bc2beaf53925092f2af_o.jpg
Sərfəli xidmətləri ilə yanaşı cəmiyyətə dəyər qatan təşəbbüşləri ilə fərqlənən “Nar” Beynəlxalq Biznes Mükafatlarında “İlin Kommunikasiya və ya PR kampaniyası” nominasiyasında “Gümüş Stevie” mükafatına layiq görüldü.
“Nar”ın mükafata layiq görülən sosial layihəsi nitq və eşitmə məhdudiyyətli şəxslərə yönəlmiş “Təlim məktəbi” iştirakçıların peşə bacarıqlarını inkişaf etdirməklə yanaşı, onların əmək bazarına inteqrasiyasına və müstəqil fəaliyyət imkanlarının genişlənməsinə dəstək olur. Layihə çərçivəsində 200-dən çox gəncə müxtəlif peşələr üzrə təlim və dəstək göstərilib.
Qeyd edək ki, bu il Beynəlxalq Biznes Mükafatlarına 78 ölkədən 3800-dən çox müraciət olub. Layihələr müxtəlif ölkələri təmsil edən, ümumi tərkibi 250-dən çox mütəxəssisdən ibarət olan doqquz münsif heyəti tərəfindən dəyərləndirilib.
"Nar"ın İctimaiyyətlə əlaqələr və korporativ ünsiyyət departamentinin rəhbəri Hökümə Kərimova bildirib: “Eşitmə və nitq məhdudiyyətli şəxslərə yönəlmiş sosial layihələrimiz onların həyat keyfiyyətinin yaxşılaşmasına və cəmiyyətdə bərabər imkanların yaradılmasına mühüm töhfə verir. “Nar”ın inklüziv cəmiyyət qurmaq istiqamətində atdığı strateji addımların beynəlxalq miqyasda tanınması və nüfuzlu mükafatla dəyərləndirilməsi sosial məsuliyyət strategiyamızın uğurla həyata keçirildiyinin göstəricisidir".
“Stevie Awards” 2002-ci ildə ABŞ-da təsis olunub və dünyanın müxtəlif ölkələrində fəaliyyət göstərən şirkətlərin və fərdlərin biznes sahəsindəki nailiyyətlərini qiymətləndirir. Mükafat qalibləri uğurlu nümunə kimi təqdim olunur. Qeyd edək ki, “Nar” bu nüfuzlu mükafata artıq üçüncü dəfə layiq görülür.

https://innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_ec46b5bc2beaf53925092f2af_o.jpg
Отличающийся не только доступными услугами, но и инициативами, приносящими пользу обществу, «Nar» был удостоен серебряной награды Stevie на Международном бизнес-конкурсе в номинации “Коммуникации или PR-кампания года”.
Социальный проект «Nar», удостоенный награды – «Школа обучения» для лиц с нарушениями речи и слуха – способствует развитию профессиональных навыков участников, а также поддерживает их интеграцию на рынке труда и расширяет возможности для самостоятельной деятельности. В рамках проекта более 200 молодых людей прошли обучение и получили поддержку в различных профессиях.
Отметим, что в этом году на Международную бизнес-премию поступило более более чем 3800 заявок, поданных из 78 стран. Проекты оценивались девятью специализированными жюри, в состав которых вошли более 250 международных экспертов.
Руководитель департамента по связям с общественностью и корпоративным коммуникациям «Nar», Хёкума Каримова отметила: "Наши социальные проекты, направленные на поддержку людей с нарушениями речи и слуха, вносят значительный вклад в повышение качества их жизни и создание равных возможностей в обществе. Международное признание стратегических шагов «Нар» по построению инклюзивного общества и награждение престижной премией подтверждает успешную реализацию нашей стратегии корпоративной социальной ответственности».
Премия «Stevie Awards» была учреждена в США в 2002 году и отмечает достижения компаний и частных лиц в сфере бизнеса по всему миру. Лауреаты премии представляются как успешные примеры для подражения. Следует подчеркнуть, что “Nar” уже в третий раз удостоился этой престижной награды.