https://innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_4581a4613374a5ff9e72bc4ef_o.jpg
Cari ilin hazırlıq planına əsasən, Səfərbərlik və Hərbi Xidmətə Çağırış üzrə Dövlət Xidməti ilə birgə tədbirlər çərçivəsində Əlahiddə Ümumqoşun Orduda (ƏÜO) ehtiyatdan çağırılan bir qrup hərbi vəzifəlinin cəlb edildiyi növbəti təlim toplanışı başlayıb.
Ehtiyatdan çağırılan hərbi vəzifəlilər qeydiyyatdan və həkim müayinəsindən keçdikdən sonra hərbi geyim və digər təminat növləri ilə təmin olunub.
Hərbi vəzifəlilərlə maarifləndirici söhbətlər aparılıb, həmçinin təhlükəsizlik qaydaları və dövlət sirrinin mühafizəsi üzrə vacib məlumatlar çatdırılıb.
Qeyd edək ki, hərbi vəzifəlilərin döyüş hazırlığının artırılması məqsədilə bilik və bacarıqlarının, eləcə də təlim sahəsində praktiki vərdişlərinin təkmilləşdirilməsi üçün toplanışda müxtəlif tapşırıqların icra edilməsi planlaşdırılıb.

https://innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_4581a4613374a5ff9e72bc4ef_o.jpg
In accordance with the training plan for 2025, the next training session involving a group of reservists began in the Combined Arms Army within the joint actions with the State Service for Mobilization and Conscription.
Reservists were provided with military uniforms and other types of supply after passing the registration and medical examination.
Enlightening talks were held with reservists, as well as information on safety rules and protection of state secrets were given.
It should be noted that in order to increase reservists’ combat training, improve their knowledge and abilities, as well as practical skills in the training range, various tasks are planned to be fulfilled during the training session.