https://innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_8df82b0b3a6a4886223de010e_o.jpg
“McLaren Racing” şirkəti Mastercard-ı 2026-cı ildən “McLaren Formula 1 Komandası”nın Rəsmi Adlandırma Tərəfdaşı elan edir: azarkeşlər üçün misilsiz imkanlar yoldadır
“McLaren Racing” şirkəti bu günkü açıqlamasında Mastercard-ın 2026-cı ildən etibarən “McLaren Formula 1 Komandası”nın Rəsmi Adlandırma Tərəfdaşı olacağını elan edib.
Gələn mövsümdən etibarən komanda “McLaren Mastercard Formula 1 Komandası” kimi tanınacaq və təkcə tərəfdaşlıq üçün deyil, dünya üzrə “McLaren Racing” azarkeşləri üçün maraqlı yeni dövrün başlanğıcc olacaq. Bu genişləndirilmiş əməkdaşlıq pərəstişkarlar üçün eksklüzivlər, pərdəarxası tədbirlərə giriş və bənzərsiz təcrübələri əlçatan edərək daha çox imkanlar açacaq.
Azarkeşlər üçün ilk vədini yerinə yetirən Mastercard özünün “Qiymətsiz Komanda” (Team Priceless) təşəbbüsünü ilk dəfə təqdim etməyə hazırlaşır - “Papaya” (McLaren F1 komandasının istifadə etdiyi narıncı rəngi bildirən söz) pərəstişkarları komandaya və yarış təqvimi boyunca yarış pistindəki həyəcana daha yaxın olacaq və pistdə və ondan kənarda xüsusi proqramlardan faydalana biləcəklər. Seçilmiş yarış günlərində seçilmiş azarkeşlər “qaynar” yarış dövrələrindən tutmuş sürücülərlə görüşə və ev sahibi şəhərin yerli mədəniyyətini vurğulayan “Qiymətsiz Təcrübələrə” (Priceless Experiences) qədər inanılmaz təcrübələrdən həzz alacaqlar. “Qiymətsiz Komanda” haqqında ətraflı məlumat və işə qəbul prosesi tezliklə elan ediləcək.
Əməkdaşlığın bu yeni mərhələsinin rəsmi təqdimatı üçün Mastercard bu həftəsonu Hollandiya Qran Prisi öncəsi – 27 avqust çərşənbə günü axşam Amsterdam şəhərində möhtəşəm canlı azarkeş tədbirinə ev sahibliyi edəcək. Tədbir pərəstişkarlarına “McLaren Formula 1” komandasının sürücüləri Lando Norris və Oskar Piastrinin səhnə çıxışları, canlı musiqi performansları və daha bir çox sürpriz gözləyir.
“McLaren Racing”in CEO-su Zak Braun: “Bizim üçün möhtəşəm azarkeşlərimizdən daha vacib heç kim yoxdur, ona görə də bütün dünyada “Papaya” ailəmizə söz verərək Mastercard ilə əməkdaşlığımızın bu növbəti fəslinə başlamaqdan olduqca məmnunam: biz azarkeşlərimizi hər kəsdən öndə tutmağa davam edəcəyik, onları komandaya daha da yaxın edəcək və Mastercard təcrübəsini bizimlə daha da əlçatan edəcəyik. Mastercard yarış ehtirasımızı və dəyərlərimizi bölüşən fantastic tərəfdaşdır, odur ki, adlandırma tərəfdaşı kimi onların göyərtədə olması bizə yolda və yoldan kənarda irəliləməyə davam etmək üçün mükəmməl imkanlar təklif edəcək və mən “Qiymətsiz Komanda”nın həyata keçiriləcəyi günü səbirsizliklə gözləyirəm."
Mastercard-ın Marketinq və kommunikasiyalar üzrə baş direktoru Raja Rajamannar: "Bizim tərəfdaşlığımız ilk gündən azarkeşləri ən ön sıraya qoymaq üzərində qurulub və ‘McLaren Formula 1 Komandası’nın Rəsmi Adlandırma Partnyoru olmaq bu öhdəliyimizi yeni səviyyəyə qaldırır. ‘McLaren Racing‘ yenilik, dəqiqlik və performansın, sərhədləri aşıb qalibiyyət təcrübələrini təqdim edən ruhumuzu əks etdirən dəyərlərin zirvəsini təmsil edir. ‘Qiymətsiz Komanda’ kimi əməkdaşlıqlar bu dəyərləri əks etdirir və azarkeşlərə bu mövsüm və daha çoxunu səbirsizliklə gözləmək üçün çox sayda səbəb verir.”
“McLaren Racing” haqqında
“McLaren Racing” yarış pilotu Bryus Maklaren (McLaren) tərəfindən 1963-cü ildə yaradılıb. Komanda ilk Formula 1 yarışına 1966-cı ildə çıxıb. Maklaren o vaxtdan bəri Formula 1 üzrə 21 dünya çempionluğu və 200 Formula 1 Qran Prisi qazanıb, eləcə də üç dəfə “İndianapolis 500” və ilk cəhdində “Le Mans 24 Saat” yarışında qalib gəlib.
“McLaren Racing” beş yarış seriyası üzrə yarışır. Komanda McLaren F1 pilotları Lando Norris və Oskar Piastri ilə FIA Formula 1 Dünya Çempionatında, “Arrow McLaren” pilotları Pato O'Vard, Nolan Sigel və Kristian Lundqaard ilə “NTT INDYCAR SERIES”də və “Sürücü inkişaf proqramı”nın üzvü Ella Lloyd ilə F1 Akademiyasında yarışır. Komanda həmçinin “F1 Sim Racing” Çempionatında “McLaren Shadow” adı altında çıxış edir.
“McLaren Racing” idmanda dayanıqlılıq üzrə liderdid və BMT-nin İqlim Fəaliyyəti üzrə İdman Öhdəliyini imzalayan şirkətlərdən biridir. O, 2040-cı ilə qədər xalis sıfır tullantılya nail olmaq və avtoidman sənayesində mədəni müxtılifliyi və inklüzivliyi təşviq etmək öhdəliyi götürüb.

https://innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_8df82b0b3a6a4886223de010e_o.jpg
Фанаты получат беспрецедентный доступ: McLaren Racing объявляет Mastercard официальным партнером по наименованию команды McLaren Formula 1 с 2026 года
McLaren Racing объявила сегодня, что Mastercard станет официальным партнером по наименованию команды McLaren Formula 1 с 2026 года.
Начиная со следующего сезона, команда будет называться McLaren Mastercard Formula 1 Team. Это событие знаменует собой начало новой эры не только для партнерства, но и для поклонников McLaren Racing по всему миру. Расширение сотрудничества откроет перед фанатами новые возможности для получения эксклюзивного доступа за кулисы и уникальных впечатлений.
Выполняя свое обещание «Фанаты прежде всего», Mastercard запускает глобальную инициативу «Team Priceless», которая позволит фанатам Papaya ближе познакомиться с командой и событиями на трассе на протяжении всего гоночного календаря, а также принять участие в специально подобранной программе мероприятий на трассе и за ее пределами. В определенные дни гонок избранные фанаты смогут насладиться невероятными впечатлениями, от захватывающих кругов на трассе до встреч с гонщиками и бесценных впечатлений, которые продемонстрируют местную культуру города-хозяина. Более подробная информация о Team Priceless и процессе отбора будет объявлена в ближайшее время.
Чтобы открыть новую главу в партнерстве, Mastercard проведет грандиозное мероприятие для фанатов в Амстердаме вечером в среду, 27 августа, перед Гран-при Нидерландов, который состоится в эти выходные. Мероприятие подарит фанатам встречу с гонщиками команды McLaren Formula 1 Ландо Норрисом и Оскаром Пиастри, живые музыкальные выступления и многое другое.
Зак Браун, генеральный директор McLaren Racing, сказал: «Для нас нет никого важнее, чем наши потрясающие фанаты, поэтому я очень рад начать новый этап нашего партнерства с Mastercard, пообещав нашей семье Papaya по всему миру, что мы будем и впредь ставить наших фанатов на первое место, еще больше сближать их с командой и дарить им невероятные впечатления. Mastercard — фантастический партнер, который разделяет наши увлечения и ценности, поэтому его участие в качестве титульного партнера станет для нас идеальной стартовой площадкой для дальнейшего продвижения как на трассе, так и за ее пределами. Я с нетерпением жду, когда в 2026 году команда Priceless начнет свою жизнь».
Раджа Раджаманнар, директор по маркетингу и коммуникациям Mastercard, добавил: «Наше партнерство с самого первого дня основано на том, чтобы ставить болельщиков на первое место, и становление официальным титульным партнером команды McLaren Formula 1 выводит это обязательство на новый уровень. McLaren Racing олицетворяет вершину инноваций, точности и производительности — ценности, которые отражают наши собственные, поскольку мы расширяем границы и дарим победы. Такое сотрудничество, как Team Priceless, отражает эти ценности и дает болельщикам много поводов для радости в этом сезоне и во многих последующих».
О McLaren Racing
McLaren Racing была основана гонщиком Брюсом Маклареном в 1963 году. Команда приняла участие в своей первой гонке Формулы-1 в 1966 году. С тех пор McLaren выиграла 21 чемпионат мира Формулы-1, 200 Гран-при Формулы-1, три раза выиграла гонку «500 миль Индианаполиса» и с первой попытки выиграла 24-часовую гонку в Ле-Мане.
McLaren Racing участвует в пяти гоночных сериях. Команда участвует в чемпионате мира FIA Formula 1 с гонщиками McLaren F1 Ландо Норрисом и Оскаром Пиастри, в NTT INDYCAR SERIES с гонщиками Arrow McLaren Пато О'Уардом, Ноланом Сигелем и Кристианом Лундгардом, а также в F1 Academy с участницей программы развития гонщиков Эллой Ллойд. Команда также участвует в чемпионате F1 Sim Racing Championship под названием McLaren Shadow.
McLaren является чемпионом по устойчивому развитию в спорте и подписантом обязательства ООН «Спорт за климатические действия». Компания стремится к достижению нулевого уровня выбросов к 2040 году и продвижению разнообразной и инклюзивной культуры в автоспорте.
McLaren Racing – официальный сайт
Mastercard поддерживает экономику и расширяет возможности людей в более чем 200 странах и территориях по всему миру. Вместе с нашими клиентами мы строим устойчивую экономику, в которой каждый может процветать. Мы поддерживаем широкий спектр цифровых платежных решений, делая транзакции безопасными, простыми, умными и доступными. Наши технологии и инновации, партнерские отношения и сети объединены для предоставления уникального набора продуктов и услуг, которые помогают людям, предприятиям и правительствам реализовать свой максимальный потенциал.