https://innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_8df82b0b3a6a4886223de010e_o.jpg
“McLaren Racing” şirkəti Mastercard-ı 2026-cı ildən “McLaren Formula 1 Komandası”nın Rəsmi Adlandırma Tərəfdaşı elan edir: azarkeşlər üçün misilsiz imkanlar yoldadır
“McLaren Racing” şirkəti bu günkü açıqlamasında Mastercard-ın 2026-cı ildən etibarən “McLaren Formula 1 Komandası”nın Rəsmi Adlandırma Tərəfdaşı olacağını elan edib.
Gələn mövsümdən etibarən komanda “McLaren Mastercard Formula 1 Komandası” kimi tanınacaq və təkcə tərəfdaşlıq üçün deyil, dünya üzrə “McLaren Racing” azarkeşləri üçün maraqlı yeni dövrün başlanğıcc olacaq. Bu genişləndirilmiş əməkdaşlıq pərəstişkarlar üçün eksklüzivlər, pərdəarxası tədbirlərə giriş və bənzərsiz təcrübələri əlçatan edərək daha çox imkanlar açacaq.
Azarkeşlər üçün ilk vədini yerinə yetirən Mastercard özünün “Qiymətsiz Komanda” (Team Priceless) təşəbbüsünü ilk dəfə təqdim etməyə hazırlaşır - “Papaya” (McLaren F1 komandasının istifadə etdiyi narıncı rəngi bildirən söz) pərəstişkarları komandaya və yarış təqvimi boyunca yarış pistindəki həyəcana daha yaxın olacaq və pistdə və ondan kənarda xüsusi proqramlardan faydalana biləcəklər. Seçilmiş yarış günlərində seçilmiş azarkeşlər “qaynar” yarış dövrələrindən tutmuş sürücülərlə görüşə və ev sahibi şəhərin yerli mədəniyyətini vurğulayan “Qiymətsiz Təcrübələrə” (Priceless Experiences) qədər inanılmaz təcrübələrdən həzz alacaqlar. “Qiymətsiz Komanda” haqqında ətraflı məlumat və işə qəbul prosesi tezliklə elan ediləcək.
Əməkdaşlığın bu yeni mərhələsinin rəsmi təqdimatı üçün Mastercard bu həftəsonu Hollandiya Qran Prisi öncəsi – 27 avqust çərşənbə günü axşam Amsterdam şəhərində möhtəşəm canlı azarkeş tədbirinə ev sahibliyi edəcək. Tədbir pərəstişkarlarına “McLaren Formula 1” komandasının sürücüləri Lando Norris və Oskar Piastrinin səhnə çıxışları, canlı musiqi performansları və daha bir çox sürpriz gözləyir.
“McLaren Racing”in CEO-su Zak Braun: “Bizim üçün möhtəşəm azarkeşlərimizdən daha vacib heç kim yoxdur, ona görə də bütün dünyada “Papaya” ailəmizə söz verərək Mastercard ilə əməkdaşlığımızın bu növbəti fəslinə başlamaqdan olduqca məmnunam: biz azarkeşlərimizi hər kəsdən öndə tutmağa davam edəcəyik, onları komandaya daha da yaxın edəcək və Mastercard təcrübəsini bizimlə daha da əlçatan edəcəyik. Mastercard yarış ehtirasımızı və dəyərlərimizi bölüşən fantastic tərəfdaşdır, odur ki, adlandırma tərəfdaşı kimi onların göyərtədə olması bizə yolda və yoldan kənarda irəliləməyə davam etmək üçün mükəmməl imkanlar təklif edəcək və mən “Qiymətsiz Komanda”nın həyata keçiriləcəyi günü səbirsizliklə gözləyirəm."
Mastercard-ın Marketinq və kommunikasiyalar üzrə baş direktoru Raja Rajamannar: "Bizim tərəfdaşlığımız ilk gündən azarkeşləri ən ön sıraya qoymaq üzərində qurulub və ‘McLaren Formula 1 Komandası’nın Rəsmi Adlandırma Partnyoru olmaq bu öhdəliyimizi yeni səviyyəyə qaldırır. ‘McLaren Racing‘ yenilik, dəqiqlik və performansın, sərhədləri aşıb qalibiyyət təcrübələrini təqdim edən ruhumuzu əks etdirən dəyərlərin zirvəsini təmsil edir. ‘Qiymətsiz Komanda’ kimi əməkdaşlıqlar bu dəyərləri əks etdirir və azarkeşlərə bu mövsüm və daha çoxunu səbirsizliklə gözləmək üçün çox sayda səbəb verir.”
“McLaren Racing” haqqında
“McLaren Racing” yarış pilotu Bryus Maklaren (McLaren) tərəfindən 1963-cü ildə yaradılıb. Komanda ilk Formula 1 yarışına 1966-cı ildə çıxıb. Maklaren o vaxtdan bəri Formula 1 üzrə 21 dünya çempionluğu və 200 Formula 1 Qran Prisi qazanıb, eləcə də üç dəfə “İndianapolis 500” və ilk cəhdində “Le Mans 24 Saat” yarışında qalib gəlib.
“McLaren Racing” beş yarış seriyası üzrə yarışır. Komanda McLaren F1 pilotları Lando Norris və Oskar Piastri ilə FIA Formula 1 Dünya Çempionatında, “Arrow McLaren” pilotları Pato O'Vard, Nolan Sigel və Kristian Lundqaard ilə “NTT INDYCAR SERIES”də və “Sürücü inkişaf proqramı”nın üzvü Ella Lloyd ilə F1 Akademiyasında yarışır. Komanda həmçinin “F1 Sim Racing” Çempionatında “McLaren Shadow” adı altında çıxış edir.
“McLaren Racing” idmanda dayanıqlılıq üzrə liderdid və BMT-nin İqlim Fəaliyyəti üzrə İdman Öhdəliyini imzalayan şirkətlərdən biridir. O, 2040-cı ilə qədər xalis sıfır tullantılya nail olmaq və avtoidman sənayesində mədəni müxtılifliyi və inklüzivliyi təşviq etmək öhdəliyi götürüb.

https://innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_8df82b0b3a6a4886223de010e_o.jpg
Fans to be given unparalleled access as McLaren Racing announces Mastercard as Official Naming Partner of the McLaren Formula 1 Team from 2026
McLaren Racing has today announced that Mastercard is set to become Official Naming Partner of the McLaren Formula 1 Team from 2026 onwards.
Starting next season, the team will be known as the McLaren Mastercard Formula 1 Team, with the move representing an exciting new era not only for the partnership, but for fans of the team around the world. This expanded collaboration will unlock more opportunities for fans to enjoy exclusive, behind-the-scenes access and one-of-a-kind experiences.
Delivering on its fan-first promise, Mastercard is set to debut ‘Team Priceless’ – a global initiative that will allow Papaya fans to get closer to the team and action throughout the race calendar and experience a curated programme of activities. On select race days, chosen fans will enjoy incredible experiences, from hot laps on track to meeting drivers and Priceless Experiences that spotlight the host city’s local culture. More details on Team Priceless and the recruitment process will be announced soon.
To launch this new chapter of the partnership, Mastercard is hosting a spectacular live fan event in Amsterdam on the evening of Wednesday 27th August, ahead of this weekend’s Dutch Grand Prix. The event is bringing fans a mix of appearances from McLaren Formula 1 Team drivers Lando Norris and Oscar Piastri, live musical performances and more.
Zak Brown, CEO, McLaren Racing, said: “There is no one more important to us than our awesome fans, so I could not be more delighted to enter this next chapter in our partnership with Mastercard with a promise to our Papaya Family around the world: that we will continue to put our fans first, bring them even closer to the team, and offer incredible experiences. Mastercard is a fantastic partner who shares our passions and values, so to have them on board as naming partner will offer us the perfect launch pad to keep pushing on and off track - and I cannot wait to see Team Priceless come to life in 2026.”
Raja Rajamannar, Chief Marketing and Communications Officer for Mastercard, added: “Our partnership has been grounded in putting fans in pole position since day one, and becoming the Official Naming Partner of the McLaren Formula 1 Team takes that commitment to the next level. McLaren Racing represents the pinnacle of innovation, precision, and performance, values that mirror our own as we push boundaries and deliver winning experiences. Collaborations like Team Priceless reflect those values and give fans plenty to look forward to for this season and many more.”
For further information, please contact:
- Saskia Wirth, Director, Corporate Communications, McLaren Racing
saskia.wirth@mclaren.com / +44 (0) 7442 934 149
- Jack McLean, Communications Manager, McLaren Racing
jack.mclean@mclaren.com / +44 (0) 7392 392 034
- Fran Campbell, Communications Executive, McLaren Racing
fran.campbell@mclaren.com / +44 (0) 7442 692 253
- Julia Monti, SVP, Global Communications, Matercard
Julia.monti@mastercard.com
About McLaren Racing
McLaren Racing was founded by racing driver Bruce McLaren in 1963. The team entered its first Formula 1 race in 1966. McLaren has since won 21 Formula 1 world championships, 200 Formula 1 Grands Prix, the Indianapolis 500 three times, and the Le Mans 24 Hours at its first attempt.
McLaren Racing competes across five racing series. The team competes in the FIA Formula 1 World Championship with McLaren F1 drivers Lando Norris and Oscar Piastri, the NTT INDYCAR SERIES with Arrow McLaren drivers Pato O’Ward, Nolan Siegel and Christian Lundgaard and F1 Academy with Driver Development programme member Ella Lloyd. The team also competes in the F1 Sim Racing Championship as McLaren Shadow.
McLaren is a champion for sustainability in the sport and a signatory to the UN Sports for Climate Action Commitment. It is committed to achieving net zero by 2040 and fostering a diverse and inclusive culture in the motorsport industry.