https://innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_b648d567960c83d0364a59461_o.jpg
BŞH Akademiyasının proqramı çərçivəsində “Gələcək Karyeralar: Necə Aktual, Hazır və Tələb Olunan Qalmaq Olar” mövzusunda panel müzakirəsi baş tutub. Tədbirdə gənclərin inkişafı, məşğulluq imkanları və gələcək karyera perspektivləri müzakirə olunub.
Panelin spikerləri — Worley şirkətinin baş direktoru Aytən Babayeva, BP-nin Xəzər regionu üzrə vitse-prezidenti Bəxtiyar Aslanbəyli və AZPROMO-nun icraçı direktoru Yusif Abdullayev könüllülərlə öz təcrübələrini bölüşüblər. Onlar karyera inkişafı ilə bağlı tövsiyələr verib, eyni zamanda gənclərin suallarını cavablandırıblar.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Qran Prisi 2025 üçün könüllü qeydiyyatı rekord göstərici ilə başa çatıb. Cəmi 48 saat ərzində otuz bir mindən çox müraciət qeydə alınıb. Yarışda 2000-ə yaxın könüllünün iştirakı gözlənilir.
BŞH Akademiyası, könüllülərin şəxsi və peşəkar inkişafına dəstək məqsədilə mütəmadi olaraq təlimlər və panellər təşkil edir. Bu tədbirlərin əsas məqsədi gəncləri gələcək karyeralarına hazırlamaq, onların peşəkar bacarıqlarını artırmaq və əmək bazarında daha rəqabətədavamlı olmalarına şərait yaratmaqdır.

https://innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_b648d567960c83d0364a59461_o.jpg
As part of the BCC Academy program, a panel discussion on “Future Careers: How to Stay Relevant, Prepared, and In-Demand” was organized. The event focused on youth development, employment opportunities, and future career prospects.
The panel speakers — Aytan Babayeva, General Director of Worley; Bakhtiyar Aslanbayli, Vice President for the Caspian Region at BP; and Yusif Abdullayev, Executive Director of AZPROMO — shared their experiences with the volunteers. They provided career development advice and also answered the questions of young participants.
It should be noted that volunteer registration for the Azerbaijan Grand Prix 2025 has concluded with a record figure. In just 48 hours, more than 31,000 applications were received. Nearly 2,000 volunteers will take part in the race.
As part of its commitment to supporting volunteer development, BCC Academy regularly organizes various trainings and panel discussions. The main goal of these initiatives is to prepare young people for their future careers, enhance their professional skills, and create opportunities for them to become more competitive in the labor market.