https://innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_b648d567960c83d0364a59461_o.jpg
BŞH Akademiyasının proqramı çərçivəsində “Gələcək Karyeralar: Necə Aktual, Hazır və Tələb Olunan Qalmaq Olar” mövzusunda panel müzakirəsi baş tutub. Tədbirdə gənclərin inkişafı, məşğulluq imkanları və gələcək karyera perspektivləri müzakirə olunub.
Panelin spikerləri — Worley şirkətinin baş direktoru Aytən Babayeva, BP-nin Xəzər regionu üzrə vitse-prezidenti Bəxtiyar Aslanbəyli və AZPROMO-nun icraçı direktoru Yusif Abdullayev könüllülərlə öz təcrübələrini bölüşüblər. Onlar karyera inkişafı ilə bağlı tövsiyələr verib, eyni zamanda gənclərin suallarını cavablandırıblar.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Qran Prisi 2025 üçün könüllü qeydiyyatı rekord göstərici ilə başa çatıb. Cəmi 48 saat ərzində otuz bir mindən çox müraciət qeydə alınıb. Yarışda 2000-ə yaxın könüllünün iştirakı gözlənilir.
BŞH Akademiyası, könüllülərin şəxsi və peşəkar inkişafına dəstək məqsədilə mütəmadi olaraq təlimlər və panellər təşkil edir. Bu tədbirlərin əsas məqsədi gəncləri gələcək karyeralarına hazırlamaq, onların peşəkar bacarıqlarını artırmaq və əmək bazarında daha rəqabətədavamlı olmalarına şərait yaratmaqdır.

Состоялась панельная дискуссия на тему «Карьеры будущего: как оставаться актуальным, готовым и востребованным», Организованная академией BCC
Состоялась панельная дискуссия на тему «Карьеры будущего: как оставаться актуальным, готовым и востребованным», Организованная академией BCC Состоялась панельная дискуссия на тему «Карьеры будущего: как оставаться актуальным, готовым и востребованным», Организованная академией BCC
В рамках программы Академии Baku City Circuit была организована панельная дискуссия на тему «Карьеры будущего: как оставаться актуальным, готовым и востребованным». На мероприятии обсуждались развитие молодежи, потенциал занятости и карьерные возможности.
В дискуссии выступили представители ведущих компаний — генеральный директор компании Worley Айтан Бабаева, вице-президент BP по Каспийскому региону Бахтияр Асланбейли и исполнительный директор AZPROMO Юсиф Абдуллаев.
Отметим, что в этом году для участия в волонтерской программе Гран-при Азербайджана был зарегистрирован рекордный показатель заявок: всего за 48 часов поступило более 31 000 обращений. В гонке примут участие около 2000 волонтёров.
Академия BCC также регулярно организует различные тренинги и мероприятия для поддержки развития волонтёров. Основная цель этих мероприятий — подготовить молодежь к будущей карьере, повысить их профессиональные навыки и создать условия для большей конкурентоспособности на рынке труда.