https://innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_9741e4c34c44669f29298831d_o.jpg
Bu gün Bakıda Azərbaycan Kamandan Oxatma üzrə Ölkə Birinciliyi və Çempionatına start verilib. Yarışda ölkənin müxtəlif bölgələrini təmsil edən 60-dan çox idmançı iştirak edir. Turnirdə kişi və qadın oxatanlar üç yaş kateqoriyası üzrə mübarizə aparırlar.
Bu gün iştirakçılar hazırlıq məqsədilə məşq sessiyalarında qüvvələrini sınayıblar. Yarış avqustun 29-da sıralama atışları ilə davam edəcək. Final mərhələsi isə avqustun 30-da baş tutacaq. Həmin gün çempionatın qalibləri müəyyən olunaraq mükafatlandırma mərasimi keçiriləcək.

https://innews.az/uploads/news/2025-08/_innews_9741e4c34c44669f29298831d_o.jpg
Сегодня в Баку официально открылись Чемпионат и Первенство Азербайджана по стрельбе из лука. В масштабном турнире принимают участие более 60 спортсменов из различных регионов страны.
Соревнования проходят среди мужчин и женщин в трёх возрастных категориях. В первый день программы участники прошли тренировочные сессии в рамках подготовительного этапа.
29 августа лучники продолжат выступления в квалификационных стрельбах. Финал чемпионата состоится 30 августа, по итогам которого будут определены победители и проведена торжественная церемония награждения.