https://innews.az/uploads/news/2025-09/_innews_4e8200f3e6812560c1a14b4e7_o.jpg
Sərfəli xidmətləri ilə tanınan “Nar” “Hüquqlarınla parla!” layihəsinə dəstək oldu. Layihə uşaq hüquqlarını uşaqlara tanıtmaq və onların sağlam inkişafını təmin etmək məqsədilə təşkil olunub.
“Hüquqlarınla parla!” layihəsi çərçivəsində Bakı məktəblərində keçirilən görüşlərdə şagirdlər üçün təhlükəsiz internet mühitinin hüquqi aspektləri, zərərli vərdişlərdən qorunma yolları, sağlam həyat tərzinin önəmi və kibertəhlükəsizlik mövzularında interaktiv təlimlər keçirilib. Sonda təlim iştirakçıları imtahanda iştirak edərək öyrəndikləri bilikləri praktiki şəkildə tətbiq ediblər.
“Korporativ sosial məsuliyyət strategiyamızın təhsil istiqamətinə uyğun olaraq, uşaqların öz hüquqlarını tanımasını və təhlükəsiz mühitdə böyüməsini vacib hesab edirik. Bu təşəbbüs də şagirdlərə cəmiyyətimizin fəal üzvünə çevrilmək üçün zəruri olan bilik və bacarıqları qazandırır”, - deyə “Nar”ın İctimaiyyətlə əlaqələr və korporativ ünsiyyət departamentinin direktoru Hökümə Kərimova bildirib.
Qeyd edək ki, “Hüquqlarınla parla!” təşəbbüsü “Nar” və Regional İnkişaf İctimai Birliyinin (RİİB) əməkdaşlığı nəticəsində ərsəyə gəlib. Mobil operator tərəfdaşları ilə birgə təhsildə əlçatanlığı, bərabər imkanların yaradılması və inklüziv cəmiyyət istiqamətlərində davamlı sosial layihələr həyata keçirir.
Nar.az saytına daxil olaraq mobil operatorun həyata keçirdiyi sosial layihələr haqqında məlumat ala və əməkdaşlıq üçün müraciət edə bilərsiniz.

https://innews.az/uploads/news/2025-09/_innews_4e8200f3e6812560c1a14b4e7_o.jpg
Оператор «Nar» известный своими доступными услугами, поддержал проект “Hüquqlarınla parla” (Блистай своими правами!). Инициатива направлена на повышение осведомлённости детей о своих правах и содействие их здоровому развитию.
В рамках проекта в бакинских школах были проведены интерактивные занятия для учеников на темы правовые аспекты безопасной интернет-среды, способы защиты от вредных привычек, важность здорового образа жизни и вопросы кибербезопасности. В завершение участники прошли тестирование, чтобы на практике закрепить полученные знания.
Директор департамента по связям с общественностью и корпоративным коммуникациям Nar Хокума Керимова отметила: «В «Nar» в соответствии с образовательным направлением нашей стратегии корпоративной социальной ответственности, мы считаем крайне важным, чтобы дети знали свои права и росли в безопасной среде. Данная инициатива помогает школьникам приобрести знания и навыки, необходимые для того, чтобы стать активными членами нашего общества».
Следует отметить, что инициатива «Блистай своими правами!» реализована в сотрудничестве «Nar» и Регионального общественного объединения развития (RİİB). Совместно с партнёрами мобильный оператор продолжает осуществлять устойчивые социальные проекты, направленные на обеспечение доступности образования, равных возможностей и развитие инклюзивного общества.
Подробную информацию о социальных проектах «Nar» и возможностях для сотрудничества можно найти на сайте nar.az.