https://innews.az/uploads/news/2025-09/_innews_4e8200f3e6812560c1a14b4e7_o.jpg
Sərfəli xidmətləri ilə tanınan “Nar” “Hüquqlarınla parla!” layihəsinə dəstək oldu. Layihə uşaq hüquqlarını uşaqlara tanıtmaq və onların sağlam inkişafını təmin etmək məqsədilə təşkil olunub.
“Hüquqlarınla parla!” layihəsi çərçivəsində Bakı məktəblərində keçirilən görüşlərdə şagirdlər üçün təhlükəsiz internet mühitinin hüquqi aspektləri, zərərli vərdişlərdən qorunma yolları, sağlam həyat tərzinin önəmi və kibertəhlükəsizlik mövzularında interaktiv təlimlər keçirilib. Sonda təlim iştirakçıları imtahanda iştirak edərək öyrəndikləri bilikləri praktiki şəkildə tətbiq ediblər.
“Korporativ sosial məsuliyyət strategiyamızın təhsil istiqamətinə uyğun olaraq, uşaqların öz hüquqlarını tanımasını və təhlükəsiz mühitdə böyüməsini vacib hesab edirik. Bu təşəbbüs də şagirdlərə cəmiyyətimizin fəal üzvünə çevrilmək üçün zəruri olan bilik və bacarıqları qazandırır”, - deyə “Nar”ın İctimaiyyətlə əlaqələr və korporativ ünsiyyət departamentinin direktoru Hökümə Kərimova bildirib.
Qeyd edək ki, “Hüquqlarınla parla!” təşəbbüsü “Nar” və Regional İnkişaf İctimai Birliyinin (RİİB) əməkdaşlığı nəticəsində ərsəyə gəlib. Mobil operator tərəfdaşları ilə birgə təhsildə əlçatanlığı, bərabər imkanların yaradılması və inklüziv cəmiyyət istiqamətlərində davamlı sosial layihələr həyata keçirir.
Nar.az saytına daxil olaraq mobil operatorun həyata keçirdiyi sosial layihələr haqqında məlumat ala və əməkdaşlıq üçün müraciət edə bilərsiniz.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-09/_innews_4e8200f3e6812560c1a14b4e7_o.jpg
Known for its affordable services, Nar supported the “Shine with your rights!” project. The initiative was launched to raise awareness of children’s rights and to promote their healthy development.
Within the project, interactive sessions were held in Baku schools for students on topics such as the legal aspects of a safe internet environment, ways to protect against harmful habits, the importance of a healthy lifestyle, and cyber-security. At the end of the sessions, students took part in an exam to apply the knowledge they had gained in practice.
Hokuma Karimova, Director of Public Relations and Corporate Communications at Nar, noted: “At Nar, in line with the education focus of our corporate social responsibility strategy, we consider it essential for children to know their rights and to grow up in a safe environment. This initiative equips students with the knowledge and skills they need to become active members of our society.”
It should be noted that the “Shine with your rights!” initiative was implemented through the collaboration of Nar and the Regional Development Public Union (RİİB). Together with its partners, the mobile operator continues to carry out sustainable social projects in the areas of education accessibility, equal opportunities, and building an inclusive society.