https://innews.az/uploads/news/2022-02/_innews_d8f64103386a1293c796e8e9a_o.jpg
Qarabağ Dirçəliş Fondu ilə PwC Azərbaycan arasında kənar audit xidmətlərinin göstərilməsi üzrə müqavilə imzalanıb.
PwC Azərbaycan müqavilə çərçivəsində Beynəlxalq Maliyyə Hesabatı Standartlarına uyğun şəkildə hazırlanmış, 31 dekabr 2021 tarixində tamamlanmış il üzrə maliyyə hesabatlarının auditini həyata keçirəcək.
Müqaviləni Qarabağ Dirçəliş Fondunun İdarə Heyətinin sədri Rəhman Hacıyev və PwC Azərbaycan şirkətinin Ölkə üzrə İdarəedici Partnyoru Mövlan Paşayev imzalayıblar.
Xatırladaq ki, 20 dekabr 2021-ci il tarixində Fondun Müşahidə Şurasının müvafiq qərarı ilə PwC Azərbaycan Fondun kənar auditoru kimi təsdiq olunub.
Qeyd edək ki, PwC dünyanın peşəkar xidmətlər göstərən ən iri şəbəkələrindən biridir. PwC Azərbaycan müxtəlif sahələr üzrə audit, vergi, hüquq və məsləhət xidmətləri göstərir. PwC Qlobal şəbəkəsi 157 ölkədə fəaliyyət göstərir və əməkdaşlarının ümumi sayı 300 min nəfərə yaxındır.
Şikrət Azərbaycanda 1995-ci ildə fəaliyyətə başlayıb və hazırda şirkətin Azərbaycandakı ofisində dünyanın bir sıra ölkələrindən 150-ə yaxın mütəxəssis çalışır.
200,000-dən çox qlobal təşkilat, o cümlədən “Fortune Global 500” reytinq cədvəlindəki şirkətlərin 84%-i PwC şirkəti ilə əməkdaşlıq edir.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-02/_innews_d8f64103386a1293c796e8e9a_o.jpg
Фонд Возрождения Карабаха и компания PwC Azerbaijan подписали соглашение об оказании услуг внешнего аудита.
В соответствии с соглашением PwC Azerbaijan на основе Международных стандартов финансовой отчетности проведет аудит финансовой отчетности Фонда за год, завершившийся 31 декабря 2021 года.
Соглашение подписали председатель Правления Фонда Возрождения Карабаха Рахман Гаджиев и управляющий партнер компании PwC Azerbaijan в нашей стране Мовлан Пашаев.
Напомним, что 20 декабря 2021 года соответствующим решением Наблюдательного совета Фонда компания PwC Azerbaijan была утверждена в качестве внешнего аудитора Фонда.
Отметим, что PwC — одна из крупнейших сетей по оказанию профессиональных услуг в мире. PwC Azerbaijan предоставляет аудиторские, налоговые, юридические и консультационные услуги в различных областях. Глобальная сеть PwC работает в 157 странах и насчитывает около 300 000 сотрудников.
В 1995 году компания начала свою деятельность в Азербайджане, а в настоящее время в офисе компании в Азербайджане работает около 150 специалистов со всего мира.
С PwC сотрудничают более 200 000 глобальных организаций, в том числе 84% компаний по рейтингу Fortune Global 500.