https://innews.az/uploads/news/2025-09/_innews_d54174b9dfb8c4639b445c8a0_o.jpg
15 sentyabr – Bilik günü ərəfəsində “Nar” sosial tərəfdaşlıq çərçivəsində “YAŞAT” Fondunun təşkil etdiyi ənənəvi “Məktəbli ləvazimatları” layihəsinə qoşulub. Artıq beşinci dəfə gerçəkləşən bu təşəbbüs şəhid övladlarının yeni tədris ilinə sevinc və ruh yüksəkliyi ilə başlamasına dəstək olmağı hədəfləyir.
Layihə çərçivəsində 1–11-ci siniflərdə təhsil alan 900-dən çox şəhidin 1500-dək övladına illik dərs ləvazimatlarından ibarət hədiyyə qutuları təqdim edilib. Respublikanın bütün bölgələrini əhatə edən bu dəstək məktəblilərin təhsil yolunda zəruri vasitələrlə təmin olunmasına və onların gələcəyə daha böyük ümidlərlə addımlamasına xidmət edir.
Qeyd edək ki, “Nar” davamlı olaraq Vətən uğrunda canından keçən qəhrəmanlarımızın ailələrinə və qazilərimizə dəstək göstərən layihələrə töhfə verir. Bu istiqamətdə reallaşdırılan sosial təşəbbüslər şirkətin korporativ sosial məsuliyyət strategiyasının əsas prioritetlərindəndir. Şəhid övladlarının təhsildə bərabər imkanlarla irəliləməsi, onların potensialının inkişafı və gələcəkdə cəmiyyətin fəal üzvü kimi formalaşmasına dəstək vermək mobil operator üçün xüsusi əhəmiyyət kəsb edir.
“Nar”ın dəstəyi ilə gerçəkləşdirilən bütün sosial layihələr haqqında daha ətraflı məlumatı buradan əldə edə bilərsiniz.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-09/_innews_d54174b9dfb8c4639b445c8a0_o.jpg
On the eve of September 15 – Knowledge Day, Nar joined the traditional “School Supplies” project organized by the YASHAT Foundation within the framework of social partnership. Held for the fifth time, this initiative aims to support the children of fallen heroes in starting the new academic year with joy and confidence.
Within the project, gift sets containing annual school supplies were delivered to nearly 1,500 children of more than 900 martyrs, studying in grades 1–11. Covering all regions of the country, this support ensures that schoolchildren are provided with the necessary educational materials and encourages them to step into the future with greater hope.
It should be noted that Nar consistently contributes to initiatives that support the families of our heroes who sacrificed their lives for the Motherland, as well as our veterans. Such social projects are among the key priorities of the company’s corporate social responsibility strategy. Providing equal educational opportunities for the children of martyrs, supporting their potential development, and fostering their growth as active members of society is of special importance to the mobile operator.