https://innews.az/uploads/news/2025-09/_innews_d54174b9dfb8c4639b445c8a0_o.jpg
15 sentyabr – Bilik günü ərəfəsində “Nar” sosial tərəfdaşlıq çərçivəsində “YAŞAT” Fondunun təşkil etdiyi ənənəvi “Məktəbli ləvazimatları” layihəsinə qoşulub. Artıq beşinci dəfə gerçəkləşən bu təşəbbüs şəhid övladlarının yeni tədris ilinə sevinc və ruh yüksəkliyi ilə başlamasına dəstək olmağı hədəfləyir.
Layihə çərçivəsində 1–11-ci siniflərdə təhsil alan 900-dən çox şəhidin 1500-dək övladına illik dərs ləvazimatlarından ibarət hədiyyə qutuları təqdim edilib. Respublikanın bütün bölgələrini əhatə edən bu dəstək məktəblilərin təhsil yolunda zəruri vasitələrlə təmin olunmasına və onların gələcəyə daha böyük ümidlərlə addımlamasına xidmət edir.
Qeyd edək ki, “Nar” davamlı olaraq Vətən uğrunda canından keçən qəhrəmanlarımızın ailələrinə və qazilərimizə dəstək göstərən layihələrə töhfə verir. Bu istiqamətdə reallaşdırılan sosial təşəbbüslər şirkətin korporativ sosial məsuliyyət strategiyasının əsas prioritetlərindəndir. Şəhid övladlarının təhsildə bərabər imkanlarla irəliləməsi, onların potensialının inkişafı və gələcəkdə cəmiyyətin fəal üzvü kimi formalaşmasına dəstək vermək mobil operator üçün xüsusi əhəmiyyət kəsb edir.
“Nar”ın dəstəyi ilə gerçəkləşdirilən bütün sosial layihələr haqqında daha ətraflı məlumatı buradan əldə edə bilərsiniz.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-09/_innews_d54174b9dfb8c4639b445c8a0_o.jpg
Накануне 15 сентября – Дня знаний, «Nar» в рамках социального партнёрства присоединился к традиционному проекту Фонда YAŞAT – «Школьные принадлежности». Уже в пятый раз реализуемая инициатива направлена на то, чтобы поддержать детей шехидов и помочь им начать новый учебный год с радостью и воодушевлением.
В рамках проекта более 1500 детям из 900 семей шехидов, обучающимся с 1 по 11 классы, были вручены подарочные наборы с необходимыми школьными принадлежностями. Данная поддержка, охватывающая все регионы страны, обеспечивает учащихся важными учебными материалами и способствует их уверенности в будущем.
Следует отметить, что «Nar» на постоянной основе вносит вклад в проекты, направленные на поддержку семей героев, отдавших свою жизнь за Родину, а также наших ветеранов. Подобные социальные инициативы являются одним из ключевых направлений стратегии корпоративной социальной ответственности компании. Обеспечение равных образовательных возможностей для детей шехидов, поддержка их развития и формирование активной гражданской позиции имеют особое значение для мобильного оператора.
Более подробную информацию обо всех социальных проектах, реализованных при поддержке «Nar» можно узнать здесь.