https://innews.az/uploads/news/2025-09/_innews_33bfa697ce430d5e06d6a6aa6_o.jpg
Ölkənin aparıcı banklarından biri olan Bank Respublika uzun illərdir həyata keçirdiyi sosial təşəbbüslərlə ölkənin ictimai həyatında fəal rol oynayır.
44 günlük Vətən müharibəsindən sonra Bank Respublika tərəfindən prioritet istiqamət kimi şəhid ailələrinə və eləcə də müharibə iştirakçılarına dəstək göstərmək, həmçinin Qarabağ bölgəsində sosial və humanitar layihələr icra etmək seçilib.
Bu məqsədlə bank əməkdaşları yeni tədris ilinin başlanması ərəfəsində Ağdam rayonunun Xıdırlı və Kəngərli kənd məktəblərinə səfər edərək birinci sinfə qədəm qoyan balaca fidanları sevindiriblər.
Bankın nümayəndələri uşaqlara müxtəlif tədris ləvazimatları ilə dolu məktəb çantaları hədiyyə edərək onların sevincinə şərik olublar. Bankın əməkdaşları uşaqlara yeni biliklər qazanmağı, gələcəkdə peşəkar və vətənpərvər mütəxəssislər kimi yetişməyi arzulayıblar.
Bankdan verilən məlumata əsasan, Bank ölkədə təhsilə və cəmiyyətin rifahına töhfə verəcək belə təşəbbüslərin gələcəkdə də davam etdirəcək.

https://innews.az/uploads/news/2025-09/_innews_33bfa697ce430d5e06d6a6aa6_o.jpg
Банк Республика, один из ведущих банков страны, уже много лет активно участвует в общественной жизни, реализуя различные социальные инициативы.
После 44-дневной Отечественной войны Банк Республика определил в качестве приоритетных направлений поддержку семей шехидов и участников войны, а также реализацию социальных и гуманитарных проектов в Карабахском регионе.
В преддверии нового учебного года сотрудники банка посетили школы в сёлах Хыдырлы и Кенгерли Агдамского района и порадовали первоклассников, впервые переступивших школьный порог.
Представители банка подарили детям школьные рюкзаки, наполненные различными учебными принадлежностями, разделив с ними радость этого знаменательного дня. Представители банка пожелали детям успехов в учёбе, стремления к новым знаниям и выразили уверенность, что они вырастут достойными, образованными и преданными своей Родине гражданами.
В Банке отметили, что подобные акции, направленные на развитие образования и поддержку общества, будут иметь продолжение и в будущем.