https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_f0029754de118ca6597024119_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) rektoru Elçin Babayev beynəlxalq ali təhsil müzakirələrinin mühüm platformalarından biri olan “Rektorlar klubu: Mərkəzi Asiya+” təşəbbüsü çərçivəsində keçirilən tədbirdə iştirak edib.
Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin və Qazaxıstanın Almatı Menecment Universitetinin təşkilatçılığı ilə keçirilən tədbir çərçivəsində “Qlobal kontekstdə yerli kimlik”, “Avrasiya universitetləri: dəyərlər, mədəniyyət və missiya vasitəsilə inkişaf” və “Avrasiya universitetlərinin rəqəmsal strategiyası və beynəlmillələşmə” kimi aktual mövzular üzrə panel müzakirələr aparılıb.
BDU-nun da təmsil olunduğu görüş çərçivəsində müxtəlif ali təhsil müəssisələrinin nümayəndələri ilə görüşlər və perspektiv əməkdaşlıq imkanlarına dair müzakirələr keçirilib.

https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_f0029754de118ca6597024119_o.jpg
Ректор Бакинского государственного университета (БГУ) Эльчин Бабаев принял участие в мероприятии, организованном в рамках инициативы «Клуб ректоров: Центральная Азия+».
В рамках мероприятия, организованного Азербайджанским государственным университетом нефти и промышленности и Алматы менеджмент университетом Казахстана, состоялись дискуссии на такие темы, как «Местная идентичность в глобальном контексте», «Евразийские университеты: развитие через ценности, культуру и миссию» и «Цифровая стратегия и интернационализация евразийских университетов».
В ходе встречи, в которой также принял участие ректор БГУ, состоялись беседы с представителями различных вузов и обсуждались перспективы сотрудничества.