https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_4fbd4e0f3f8a6a727931768a8_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) sosial məsələlər, tələbələrlə iş və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə prorektoru Əliş Ağamirzəyev Özbəkistanın Jurnalistika və Kütləvi Kommunikasiya Universitetinin prorektoru Nozima Muratova ilə görüşüb.
Görüşdə iki qardaş ölkənin universitetləri arasında mövcud əlaqələrin inkişaf perspektivləri, xüsusilə jurnalistika və media sahəsində qarşılıqlı tədris və tədqiqat imkanları müzakirə olunub. Əsas diqqət ikili diplom proqramının işə salınması və bu istiqamətdə praktiki addımların müəyyənləşdirilməsinə yönəlib. Tərəflər iki universitet arasında magistratura səviyyəsində “İctimaiyyətlə əlaqələr” ixtisaslaşması üzrə ikili diplom proqramının hazırlanması barədə müzakirələr aparıblar.
Görüşdə universitetlər arasında tələbə və müəllim mübadiləsinin təşkili, birgə layihə və tədbirlərin keçirilməsi, media sahəsində ixtisaslaşmış kadr hazırlığının gücləndirilməsinin önəmi vurğulanıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_4fbd4e0f3f8a6a727931768a8_o.jpg
Проректор Бакинского государственного университета (БГУ) Алиш Агамирзаев встретился с проректором Университета журналистики и массовых коммуникаций Узбекистана Нозимой Муратовой.
На встрече обсуждались перспективы развития связей между вузами двух братских стран, в частности, возможности взаимного обучения и проведения исследований в области журналистики и медиа. Основное внимание было уделено запуску программы двойного диплома и определению практических шагов в этом направлении. Стороны обсудили развитие программы двойного диплома между двумя вузами по специальности «Связи с общественностью» на уровне магистратуры.
На встрече подчеркнута важность организации студенческих и преподавательских обменов между вузами, проведения совместных проектов и мероприятий, а также усиления подготовки специализированных кадров в сфере медиа.