https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_85a059472cb72b69ce237eeb8_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin (THİK) təşkilatçılığı ilə Universitetin bir qrup əməkdaş və tələbəsi Vətən müharibəsi şəhidləri - Hüquq fakültəsinin məzunu Ceyhun Şalıyev və Mexanika-riyaziyyat fakültəsinin məzunu Manaf Bəhmənlinin məzarlarını ziyarət edib.
Ziyarətdə BDU-nun Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin sədri Zöhrab Cavadzadə, Hüquq fakültəsini dekanı Zaur Əliyev və THİK-in fəal üzvləri iştirak ediblər.
Qeyd edək ki, Ceyhun Şalıyev 2011-2015-ci illərdə BDU-nun Hüquq, Manaf Bəhmənli isə 2015-2020-ci illərdə Mexanika-riyaziyyat fakültəsində təhsil alıb.
Vətən müharibəsində könüllü olaraq iştirak edən Ceyhun Şalıyev 2020-ci il oktyabrın 1-də Füzuli istiqamətində döyüş tapşırığını yerinə yetirərkən, Manaf Bəhmənli isə sentyabrın 21-də Murov zirvəsində qəhrəmancasına şəhid olub.

https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_85a059472cb72b69ce237eeb8_o.jpg
Студенческий профсоюзный комитет (СПК) Бакинского государственного университета (БГУ) организовал посещение могилы шехидов Джейхуна Шалиева и Манафа Бахманли.
В посещении приняли участие председатель СПК БГУ Зохраб Джавадзаде, декан юридического факультета Заур Алиев и активисты СПК.
Отметим, что Джейхун Шалиев учился на юридическом факультете БГУ в 2011–2015 годах, а Манаф Бахманли – на механико-математическом факультете в 2015–2020 годах.
Джейхун Шалиев героически погиб 1 октября 2020 года при выполнении боевого задания на Физулинском направлении, а Манаф Бахманли - 21 сентября на горе Муров.