BDU-nun Karyera və məzunlarla iş Mərkəzinin I kurs tələbələri ilə görüşləri davam edir
BDU-nun Karyera və məzunlarla iş Mərkəzinin I kurs tələbələri ilə görüşləri davam edir BDU-nun Karyera və məzunlarla iş Mərkəzinin I kurs tələbələri ilə görüşləri davam edir
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Karyera və məzunlarla iş Mərkəzi I kurs tələbələri üçün məlumatlandırıcı görüşlər keçirir. Görüşlər tələbələri Mərkəzin fəaliyyət istiqamətləri və təqdim etdiyi geniş imkanlarla yaxından tanış etmək, onları peşəkar inkişafa dəstək ola biləcək resurslar barəsində məlumatlandırmaq məqsədi daşıyır.
Şərqşünaslıq fakültəsində keçirilən görüşdə BDU-nun Karyera və məzunlarla iş Mərkəzinin əməkdaşları İlkin Şərifov və Mələkxanım Qurbanova ixtisaslı kadrların bilik və bacarıqlarının təkmilləşdirilməsi, onların əmək bazarının çağırışlarına uyğun formalaşdırılmasının Mərkəzin əsas missiyası olduğunu bildiriblər. Qeyd ediblər ki, tələbələr Mərkəzin xidmətlərindən istifadə edərək, düzgün karyera planlaşdırılması, peşə və şəxsi bacarıqların inkişaf etdirilməsi, karyera hədəflərinin düzgün müəyyənləşdirilməsi, müasir tələblərə cavab verən CV (rezüme) hazırlanması, iş axtarışında effektiv strategiya və taktikaların öyrənilməsi, müsahibə texnikalarının mənimsənilməsi və başqa istiqamətlərdə səriştələr əldə edə bilərlər.
Görüşdə Mərkəz tərəfindən həyata keçirilən təlim, seminar və layihələr haqqında da məlumat verilib. Vurğulanıb ki, tələbələr həmin tədbirlərə qoşulmaqla həm karyera sahəsindəki yeniliklərlə tanış ola, həm də beynəlxalq təcrübəni öyrənərək öz inkişaf yollarını müəyyən etmək imkanı əldə edə bilərlər.

https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_43b726ca0547bcade41f57070_o.jpg
Центр карьеры и выпускников Бакинского государственного университета (БГУ) проводит информационные встречи для студентов первого курса. Цель встреч – познакомить студентов с направлениями деятельности Центра и его возможностями, а также проинформировать их о ресурсах, способствующих профессиональному развитию.
На встрече, состоявшейся на факультете востоковедения, сотрудники Центра карьеры и выпускников Илькин Шарифов и Мелекханым Гурбанова отметили, что основная миссия Центра – повышение уровня знаний и навыков квалифицированных кадров и их формирование в соответствии с вызовами рынка труда.
Они отметили, что, пользуясь услугами Центра, студенты могут приобрести навыки грамотного планирования карьеры, развития профессиональных и личностных качеств, правильного определения карьерных целей, составления резюме, отвечающего современным требованиям, освоить эффективные стратегии и тактики поиска работы, освоить техники прохождения собеседований и другие направления.
На встрече также была представлена информация о тренингах, семинарах и проектах, реализуемых Центром. Было подчеркнуто, что, участвуя в этих мероприятиях, студенты знакомятся с инновациями в сфере карьеры и изучая международный опыт, получают возможность определить собственные пути развития.