https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_1e649dcac191bb7e142775f8c_o.jpg
1-2 oktyabr tarixlərində Naxçıvan Dövlət Universitetində “İnnovasiya və davamlı inkişaf: yeni ideyalar və həllər” adlı I Beynəlxalq elmi konfrans keçirilib.
Konfransda Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Jurnalistika fakültəsinin dekan müavini, dosent Sevinc Əliyeva “Yeni media etikası: Netiket və ənənəvi jurnalistika etikası”, Multimedia və elektron kommunikasiya kafedrasının müəllimi Arzu İsayeva “Yeni media mühitində data jurnalistikasının inkişaf trendləri”, Beynəlxalq jurnalistika və informasiya siyasəti kafedrasının doktorantı Günel Qəribova “PR böhranlarının idarə edilməsi və sosial media” və Milli mətbuat tarixi kafedrasının doktorantı Mahir Qəribov “Əhməd Ağaoğlunun jurnalistika fəaliyyətində türkçülük və ideoloji mövzular” üzrə elmi məruzələrlə çıxış ediblər.
Konfrans müddətində Jurnalistika fakültəsinin müəllimləri Naxçıvan Dövlət Universitetinin Jurnalistika fakültəsinin I kurs tələbələri ilə də görüşüb, fikir mübadiləsi aparıblar.
Qeyd edək ki, innovasiya və texnoloji inkişaf sahəsində nəzəri və praktiki yeniliklərin müzakirəsi, yeni tədqiqat istiqamətlərinin yaradılması və elmi əməkdaşlıq imkanlarının genişləndirilməsi məqsədilə təşkil edilən konfransın materialları beynəlxalq meyarlara uyğun indekslənərək DOI (Rəqəmsal obyektin identifikatoru) kodu ilə elektron və çap variantlarında nəşr olunacaq.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_1e649dcac191bb7e142775f8c_o.jpg
В Нахчыванском государственном университете прошла I Международная научная конференция «Инновации и устойчивое развитие: новые идеи и решения».
На конференции заместитель декана факультета журналистики Бакинского государственного университета (БГУ), доцент Севиндж Алиева выступила с научным докладом на тему «Этика новых медиа: нетикет и традиционная журналистская этика», преподаватель кафедры мультимедиа и электронных коммуникаций Арзу Исаева – с докладом «Тренды развития дата-журналистики в среде новых медиа», докторант кафедры международной журналистики и информационной политики Гюнель Гарибова – с докладом «Управление PR кризисов и социальные медиа», а докторант кафедры истории национальной прессы Махир Гарибов – с докладом «Тюркизм и темы идеологии в журналистской деятельности Ахмеда Агаоглу».
В ходе конференции представители БГУ также встретились со студентами факультета журналистики Нахчыванского государственного университета и обменялись мнениями.