Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin “2025-2026-cı tədris ilində Azərbaycan Respublikasının ali təhsil müəssisələrinə daxil olmuş tələbələrə Prezident təqaüdünün verilməsi haqqında müvafiq Sərəncamına əsasən, Prezident təqaüdünə layiq görülmüş tələbələrin 36 nəfəri SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) təhsil alır.
Ümumilikdə, ölkə üzrə Prezident təqaüdünə layiq görülən tələbələrin sayı 102 nəfərdir.
BANM artıq 6-cı ildir ki, Prezident təqaüdçülərinin sayına görə liderdir. Təqaüdçülərin üçdə birindən çoxunu BANM tələbələri təşkil edir.
BANM-in Prezident təqaüdçülərindən 11 nəfəri İnformasiya təhlükəsizliyi, 8 nəfəri Kimya mühəndisliyi, 2 nəfəri Biznesin idarə edilməsi, 2 nəfəri Kompüter mühəndisliyi, 1 nəfəri Kompüter elmləri, 12 nəfəri isə yeni açılan Maliyyə ixtisasının tələbəsidir.

36 из 102 студентов, удостоенных Президентской стипендии в соответствии с Распоряжением Президента Азербайджанской Республики господина Ильхама Алиева «О предоставлении Президентской стипендии студентам, поступившим в высшие учебные заведения Азербайджанской Республики в 2025-2026 учебном году», обучаются в Бакинской высшей школе нефти (БВШН) SOCAR.
БВШН уже 6-й год подряд является лидером по количеству Президентских стипендиатов. Более трети Президентских стипендиатов являются студентами этого вуза.
Из Президентских стипендиатов БВШН 11 студентов обучаются на специальности «Информационная безопасность», 8 студентов обучаются на специальности «Химическая инженерия», 2 студента – «Бизнес-администрирование», 2 студента – «Компьютерная инженерия», 1 студент – «Компьютерные науки» и 12 студентов обучаются на недавно открытой специальности «Финансы».