Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin “2025-2026-cı tədris ilində Azərbaycan Respublikasının ali təhsil müəssisələrinə daxil olmuş tələbələrə Prezident təqaüdünün verilməsi haqqında müvafiq Sərəncamına əsasən, Prezident təqaüdünə layiq görülmüş tələbələrin 36 nəfəri SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) təhsil alır.
Ümumilikdə, ölkə üzrə Prezident təqaüdünə layiq görülən tələbələrin sayı 102 nəfərdir.
BANM artıq 6-cı ildir ki, Prezident təqaüdçülərinin sayına görə liderdir. Təqaüdçülərin üçdə birindən çoxunu BANM tələbələri təşkil edir.
BANM-in Prezident təqaüdçülərindən 11 nəfəri İnformasiya təhlükəsizliyi, 8 nəfəri Kimya mühəndisliyi, 2 nəfəri Biznesin idarə edilməsi, 2 nəfəri Kompüter mühəndisliyi, 1 nəfəri Kompüter elmləri, 12 nəfəri isə yeni açılan Maliyyə ixtisasının tələbəsidir.

36 out of 102 students who were awarded the Presidential Scholarship in accordance with the Order of the President of the Republic of Azerbaijan, Mr. Ilham Aliyev, “On granting the Presidential Scholarship to students enrolled in higher educational institutions of the Republic of Azerbaijan in the 2025-2026 academic year” are studying at the Baku Higher Oil School (BHOS) of SOCAR.
For the sixth year in a row, BHOS has been the leader in the number of Presidential Scholars. More than a third of the Presidential Scholars are BHOS students.
Of the BHOS Presidential Scholars, 11 are students of Information Security Department, 8 are students of Chemical Engineering Department, 2 - Business Administration Department, 2 - Computer Engineering Department, 1 - Computer Science Department, and 12 are students of the newly opened Finance Department.