https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_699617c163c415db5f40277ba_o.jpg
AZCON Holding şirkətlərindən olan “AzInTelecom” MMC-nin Kibertəhlükəsizlik komandası “Red Box” Bakıda keçirilən kibermüharibə yarışının qalibi olub.
Yarışma kibertəhlükəsizlik sahəsində regionun ən mühüm platformalarından biri hesab olunan “CIDC 2025” II Kibertəhlükəsizlik Konfransı çərçivəsində baş tutub.
“Ağıllı şəhərlərdə Kibermüharibə” mövzusuna həsr olunan mübarizədə dövlət və özəl qurumlar, banklar, kritik infrastruktur təmsilçiləri, provayder və operatorlar, həmçinin təhsil müəssisələrindən ümumilikdə 25 kibertəhlükəsizlik komandası iştirak edib. İki gün davam edən yarışmada “AzInTelecom”un “Red Box” komandası yüksək peşəkarlıq və real kibertəhlükə ssenarilərinə çevik reaksiya qabiliyyəti ilə fərqlənərək bütün rəqiblərini geridə qoymağı bacarıb.
“AzInTelecom” bu uğur ilə ölkədə kibertəhlükəsizlik ekosisteminin inkişafına və peşəkar mütəxəssis hazırlığına verdiyi töhfəni bir daha nümayiş etdirir. Eyni zamanda şirkətin təqdim etdiyi xidmətlərin, xüsusilə bulud bə biometriya əsaslı həllərinin təhlükəsizliyinin yüksək səviyyədə olduğunu göstərir. Şirkət gələcəkdə də tərəfdaşlarına kibertəhlükəsizlik istiqamətində innovativ həllər təqdim etməyə və milli kibermüdafiə bacarıqlarının artırılmasına dəstək göstərməyə davam edəcək.
Qeyd edək ki, “AzInTelecom” MMC 2023-cü ildən etibarən peşəkar mütəxəssislər tərəfindən istifadəçilərin informasiya sistemlərini və məlumatlarını kiberhücumlardan qorumaq məqsədilə kompleks kibertəhlükəsizlik xidmətləri göstərir. 24/7 rejimdə çalışan Təhlükəsizlik Əməliyyatları Mərkəzi ilə müştərilərə müntəzəm olaraq təhlükəsizlik təhlilləri, təhdid analizi və uyğunluq qiymətləndirmələri təqdim edilir. 2025-ci ildən bu sahəyə fokusunu daha da artıran şirkət müştərilərin kibertəhlükəsizlik mühitini gücləndirərək, onların fəaliyyətini daha etibarlı hala gətirmək məqsədi daşıyır.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_699617c163c415db5f40277ba_o.jpg
Команда кибербезопасности «Red Box» из AzInTelecom, одной из компаний AZCON Holding, стала победителем соревнования «Кибервойна в умных городах», состоявшегося в Баку.
Соревнование проходило в рамках Конференции по кибербезопасности «CIDC 2025» II, которая считается одной из ведущих региональных платформ в сфере кибербезопасности.
Мероприятие было посвящено теме «Кибервойна в умных городах» и объединило представителей государственных и частных структур, банков, операторов критической инфраструктуры, провайдеров, операторов связи, а также образовательных учреждений. В соревновании приняли участие 25 команд по кибербезопасности. В течение двух дней команда «Red Box» из AzInTelecom продемонстрировала высокий профессионализм и умение оперативно реагировать на реальные киберугрозы, уверенно опередив соперников.
«AzInTelecom» этим успехом ещё раз демонстрирует свой вклад в развитие экосистемы кибербезопасности в стране и подготовку профессиональных специалистов. В то же время это подтверждает высокий уровень безопасности облачных и биометрических решений, предоставляемых компанией. В будущем компания продолжит предлагать своим партнёрам инновационные решения в области кибербезопасности и поддерживать укрепление национальных киберзащитных возможностей.
Необходимо отметить, что начиная с 2023 года ООО «AzInTelecom» оказывает комплексные услуги по кибербезопасности, направленные на защиту информационных систем и данных пользователей от киберугроз. Центр информационной безопасности компании, функционирующий в круглосуточном режиме 24/7, систематически проводит анализ угроз и оценку рисков, предоставляя пользователям актуальные отчёты. Данные услуги способствуют укреплению киберзащиты и обеспечению стабильности деятельности.