https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_0d8460465225550f5e47ba33f_o.jpg
“AzerGold” QSC-nin İdarə Heyətinin sədri Zakir İbrahimov 4-cü “Yüksəliş” müsabiqəsinin Mentorluq proqramı çərçivəsində müsabiqə qalibləri Aslan Həsənli və Rüfət Məmmədxanlı ilə növbəti görüşlərini keçirib.
Müsabiqə qaliblərinin fərdi inkişaf proqramlarına uyğun olaraq təşkil olunan görüşlərdə dövlət idarəetmə metodları və qərarvermə proseslərinə dair müasir yanaşmalar müzakirə olunub. Zakir İbrahimov diplomatik protokol və biznes etiketi qaydalarının incəlikləri, düzgün peşəkar kommunikasiyanın qurulması, işgüzar danışıqların aparılması metodları və bu biliklərin gündəlik iş fəaliyyətində tətbiqi barədə fikirlərini bildirib və bu istiqamətdə peşəkar təcrübəsini bölüşüb.
Bununla yanaşı, səmərəli iş prosesinin qurulması, qərarvermə bacarıqlarının təkmilləşdirilməsi və bu istiqamətdə vacib peşəkar keyfiyyətlərin formalaşdırılması mövzularında fikir mübadiləsi aparılıb. Cəmiyyətin sədri iştirakçılara bu istiqamətdə faydalı tövsiyə və tapşırıqlarını verib. Görüş interaktiv sual-cavab formatında davam edib.
Sonda “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibləri görüş zamanı müzakirə olunan mövzuların onların peşəkar fəaliyyətinə, liderlik keyfiyyətlərinin və rəhbərlik bacarıqlarının inkişafına mühüm töhfə verəcəyini qeyd edərək, mentor Zakir İbrahimova dəyərli məsləhətləri və dəstəyinə görə təşəkkürlərini bildiriblər.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_0d8460465225550f5e47ba33f_o.jpg
Председатель Правления Закрытого Акционерного Общества «AzerGold» Закир Ибрагимов в рамках Программы менторства провёл очередные встречи с победителями IV конкурса «Yüksəliş» Асланом Гасанлы и Руфатом Мамедханлы.
Встречи, организованные в соответствии с индивидуальными программами профессионального развития участников, были посвящены современным подходам к методам государственного управления и процессам принятия решений.
Во время обсуждений Закир Ибрагимов поделился своими профессиональными взглядами на тонкости дипломатического протокола и делового этикета, правила построения эффективной профессиональной коммуникации, а также методы ведения деловых переговоров. Он подчеркнул важность применения этих знаний и навыков в повседневной профессиональной деятельности, поделившись собственным управленческим опытом.
Кроме того, были обсуждены вопросы организации эффективного рабочего процесса, совершенствования навыков принятия решений и формирования ключевых профессиональных качеств. Господин З. Ибрагимов дал участникам полезные рекомендации и практические задания в данных направлениях. Встреча продолжилась в интерактивном формате вопрос-ответ.
В завершение победители конкурса «Yüksəliş» отметили, что обсуждённые темы внесли значительный вклад в развитие их профессиональных и лидерских качеств, а также управленческих навыков, и выразили благодарность своему наставнику Закиру Ибрагимову за ценные советы и поддержку.