https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_0d8460465225550f5e47ba33f_o.jpg
“AzerGold” QSC-nin İdarə Heyətinin sədri Zakir İbrahimov 4-cü “Yüksəliş” müsabiqəsinin Mentorluq proqramı çərçivəsində müsabiqə qalibləri Aslan Həsənli və Rüfət Məmmədxanlı ilə növbəti görüşlərini keçirib.
Müsabiqə qaliblərinin fərdi inkişaf proqramlarına uyğun olaraq təşkil olunan görüşlərdə dövlət idarəetmə metodları və qərarvermə proseslərinə dair müasir yanaşmalar müzakirə olunub. Zakir İbrahimov diplomatik protokol və biznes etiketi qaydalarının incəlikləri, düzgün peşəkar kommunikasiyanın qurulması, işgüzar danışıqların aparılması metodları və bu biliklərin gündəlik iş fəaliyyətində tətbiqi barədə fikirlərini bildirib və bu istiqamətdə peşəkar təcrübəsini bölüşüb.
Bununla yanaşı, səmərəli iş prosesinin qurulması, qərarvermə bacarıqlarının təkmilləşdirilməsi və bu istiqamətdə vacib peşəkar keyfiyyətlərin formalaşdırılması mövzularında fikir mübadiləsi aparılıb. Cəmiyyətin sədri iştirakçılara bu istiqamətdə faydalı tövsiyə və tapşırıqlarını verib. Görüş interaktiv sual-cavab formatında davam edib.
Sonda “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibləri görüş zamanı müzakirə olunan mövzuların onların peşəkar fəaliyyətinə, liderlik keyfiyyətlərinin və rəhbərlik bacarıqlarının inkişafına mühüm töhfə verəcəyini qeyd edərək, mentor Zakir İbrahimova dəyərli məsləhətləri və dəstəyinə görə təşəkkürlərini bildiriblər.

https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_0d8460465225550f5e47ba33f_o.jpg
Chairman of the Executive Board of “AzerGold” Closed Joint Stock Company, Mr. Zakir Ibrahimov, held the next meetings with the winners of the 4th “Yüksəliş” competition, Mr. Aslan Hasanli and Mr. Rufat Mammadkhanli, within the framework of the Mentorship Program.
Organized in accordance with the participants’ individual development programs, the meetings focused on modern approaches to public administration methods and decision-making processes. During the discussions, Mr. Ibrahimov shared his professional insights into the intricacies of diplomatic protocol and business etiquette, effective professional communication, and the principles of conducting business negotiations. He also emphasized the importance of applying these competencies in daily work and drew on his extensive managerial experience to illustrate practical examples.
The meetings also addressed the topics of building efficient work processes, enhancing decision-making and analytical skills, and developing key professional and leadership qualities. Mr. Zakir Ibrahimov provided the mentees with valuable recommendations and specific assignments aimed at strengthening their professional competencies. The sessions continued in an interactive question-and-answer format.
At the end, the winners of the “Yüksəliş” competition expressed their appreciation to their mentor, Mr. Ibrahimov, for his valuable advice and continuous support. They noted that the discussions had contributed significantly to the advancement of their professional capabilities, leadership qualities, and management skills.