https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_33e55885f103963a1c94d5b57_o.jpg
“AzInTelecom” MMC kibertəhlükəsizlik sahəsində regionun ən mühüm tədbirlərindən biri hesab olunan “CIDC 2025” 2-ci kibertəhlükəsizlik konfransında tərəfdaş qismində iştirak edib.
9-10 oktyabr tarixlərində Bakı Konqres Mərkəzində Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Xidməti və Dövlət Təhlükəsizlik Xidmətinin birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən tədbirdə “AzInTelecom”un Məhsul və xidmətlər şöbəsinin müdiri Tamerlan Məşədihəsənli “Ağıllı infrastrukturların mühafizəsində beynəlxalq təcrübə” panelində çıxış edib. “Təhlükəsiz rəqəmsal transformasiya üçün “AzInTelecom” həlləri” mövzusunda təqdimat edən T.Məşədihəsənli “bulud” və biometriya texnologiyalarının rəqəmsal mühitdə risklərin azaldılmasında, eləcə də xidmətlərin dayanıqlığının təmin edilməsində mühüm amil olduğunu diqqətə çatdırıb.
Tədbirin ikinci günündə “AzInTelecom”un İnformasiya təhlükəsizliyi departamentinin direktoru Ruslan Dadayev “Səni tanıyan şəhər: biometrik nəzarət, toplanan data, insan hüquqları, mühafizə yolları – hansı daha vacibdir?” panelində çıxış edərək “bulud” infrastrukturunda kibertəhlükəsizlik baxımından həssas məlumatların, o cümlədən biometrik dataların qorunması üçün hansı texnoloji və təhlükəsizlik tədbirlərinin həyata keçirildiyindən danışıb. O, “bulud” mühitində biometrik və digər həssas məlumatların qorunması məqsədilə tətbiq olunan şifrləmə və autentifikasiya texnologiyalarının effektivliyini diqqətə çatdırıb.
Qeyd edək ki, 24/7 rejimdə fəaliyyət göstərən Təhlükəsizlik Əməliyyatları Mərkəzi vasitəsilə müştərilərinə etibarlı və dayanıqlı təhlükəsizlik xidmətləri təqdim edən “AzInTelecom” tədbirin gümüş sponsoru qismində çıxış edib. Kibertəhlükəsizlik sahəsində peşəkar kadrların hazırlanmasına xüsusi önəm verən şirkətin əsas məqsədi ölkədə kibertəhlükəsizlik ekosisteminin inkişafına dəstək göstərmək və informasiya təhlükəsizliyinin möhkəmləndirilməsinə töhfə verməkdir.
AZCON Holding şirkətlərindən olan “AzInTelecom” MMC rəqəmsal dünyada keyfiyyətə üstünlük verənlərə təhlükəsiz, etibarlı və rahat adaptasiya edilən xidmətlər təqdim edir. Şirkətin xidmətləri arasında güclü və təhlükəsiz “bulud” həlləri, yeni nəsil rəqəmsal imza və identifikasiya xidmətləri, biznesin idarə edilməsində effektivlik təmin edən rəqəmsal platformalar və kibertəhlükəsizlik həlləri xüsusi yer tutur. Bu xidmətlər vasitəsilə “AzInTelecom” müştərilərinə rəqəmsal transformasiya sahəsində ən müasir texnologiyaları təqdim etməklə iş dünyasında innovasiyalara liderlik edir.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_33e55885f103963a1c94d5b57_o.jpg
ООО «AzInTelecom» стало партнёром II конференции по кибербезопасности «CIDC 2025», которая считается одним из значимых событий в области кибербезопасности в регионе.
Конференция, прошедшая 9–10 октября в Бакинском Конгресс-центре и организованная совместно Государственной службой специальной связи и информационной безопасности и Государственной службой безопасности, собрала ведущих экспертов отрасли, представителей государственных структур и крупных компаний. В рамках мероприятия руководитель отдела продуктов и услуг «AzInTelecom» Тамерлан Машадихасанли принял участие в панельной дискуссии «Международный опыт в защите умных инфраструктур». В своей презентации «Решения AzInTelecom для безопасной цифровой трансформации» Т. Машадихасанли отметил важность облачных и биометрических технологий для снижения рисков в цифровой среде и обеспечения устойчивости сервисов.
Во второй день директор департамента информационной безопасности «AzInTelecom» Руслан Дадаев выступил на панели «Город, который тебя знает: биометрический контроль, сбор данных, права человека и защита – что важнее?». Он рассказал о технологических и организационных мерах, реализуемых для защиты данных, включая биометрическую информацию, в облачных инфраструктурах. Р. Дадаев также подчеркнул эффективность технологий шифрования и аутентификации при защите биометрических и других критически важных данных в облачной среде.
Необходимо отметить, что компания «AzInTelecom», предоставляющая своим пользователям надёжные и устойчивые услуги безопасности через Центр оперативной безопасности (SOC), функционирующий в круглосуточном режиме, выступила серебряным спонсором мероприятия.
О компании «AzInTelecom»
ООО «AzInTelecom», одна из компаний AZCON Holding, предоставляет безопасные, надёжные и легко адаптируемые сервисы для тех, кто ценит качество в цифровом мире. Среди услуг компании — современные и защищённые облачные решения, услуги цифровой подписи и идентификации нового поколения, цифровые платформы для повышения эффективности управления бизнесом, а также комплексные решения в сфере кибербезопасности. Благодаря этим решениям «AzInTelecom» обеспечивает своих пользователей передовыми технологиями и занимает лидирующие позиции в продвижении инноваций в деловой среде.